Перший проект з реконструкції очисних споруд реалізують у Бахмуті

Бахмутська об’єднана територіальна громада фактично вже сформована. Міська рада виконала всю необхідну за законом процедуру по об'єднанню громад. Згідно з Перспективним планом, в Бахмутську громаду увійшли п'ять сільських рад: Красненська, Покровська, Зайцівська, Опитненська і Клинівська. Проблема виникла в адміністративному поділі – саме тому в Бахмутській громаді досі не призначено вибори, які б юридично завершили процедуру об’єднання.

Але й зараз Бахмутська громада бере активну участь в низці державних і міжнародних проектів, за рахунок чого фінансуються капремонти міської інфраструктури. Зокрема, 29 проектів подано до Фонду регіонального розвитку, частина з них вже підтримана і на об'єктах завершуються роботи. Близько 100 мільйонів гривень очікується від Європейського банку, знову ж на ремонт п'яти об'єктів інфраструктури.

Цього року міським управлінням економічного розвитку була запропонована окрема програма з енергоефективності, яку підтримали депутати міськради. Тільки під її реалізацію в 2017 році хочуть залучити більше 300 мільйонів гривень.

На шляху до екологічних та економічних змін знаходяться очисні споруди Бахмута: «друге дихання» підприємство отримало завдяки проекту з реконструкції обладнання та лінії обробки стоків. На цей проект з обласного екологічного фонду виділено 57 мільйонів гривень.

Капітальний ремонт очисних споруд, а також їх приміщень у Бахмуті не проводився з 1972 року. У поточному році на підприємстві провели повну реконструкцію обладнання. Наразі тут замінено 88% лінії з переробки відходів. Зміни починаються з приймальної камери, куди надходять стоки і завершується їх виходом в річку вже після обеззараження. Проект має на меті заміну устаткування, яке буде працювати з мінімальними затратами електроенергії. А щоб не зупиняти процес очищення стоків, при реконструкції старе обладнання функціонувало паралельно з новим, вже змонтованим.

На сьогоднішній день встановлено нові електромеханічні граблі, нові гідроелеватори у кількості 600 штук, уся запірна арматура, яка знаходиться на механічному очищуванні. Побудовано два нових мулоскреби на первинних відстійниках. Зроблено нову перфоровану систему з поданням повітря, з частотними перетворювачами потужністю 100 кВт на біологічному очищуванні. Німецькі енергозберігаючі насоси виконують свою функцію з економією електроенергії – подають технічну воду на гідроелеватори для того, щоб викачати звідти пісок. Нова технологія, що побудована за європейськими стандартами, має покращити якість очищення стоків, а це позитивно вплине на загальний екологічний стан міста, - впевнені фахівці.

Цех з осушення сирого мулу та виготовлення з нього спеціальних брикетів для твердопаливних котлів має стати родзинкою проекту з реконструкції очисних споруд у Бахмуті. Хоча цех наразі у стадії будівництва, працівники вже підраховують приблизну кількість альтернативного палива, що служитиме заміною вугіллю.

«У нас вже встановлені твердопаливні котли з використанням вугілля. Продуктивність очисних споруд виходить 5 тон переробленого кеку на добу. Після зневоднення він буде легше, але за літній період думаємо назбирати не тільки для себе, але й для опалення управління водоканалу», - зазначив в. о. технолога очисних споруд м. Бахмут Володимир Царук. «Окрім усіх переваг, впровадження нових технологій сприятиме появі нових робочих місць», - підкреслив директор Бахмутського водоканалу Сергій Трущін.

Будівництво цеху з виготовлення брикетів, як і благоустрій території очисних споруд Бахмута, утеплення і ремонт приміщень за планом має завершитися до весни 2017 р., а етап з реконструкції обладнання – вже до кінця грудня цього року. Це перший об’єкт такого плану в Донецькій області, і на цьому прикладі будуть робитися аналогічні об’єкти в інших містах. Подібні проекти наразі реалізуються в м. Костянтинівка, Миколаївка, Вугледар, Дружківка.

Джерело

Область: 
Донецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)