Перша сім’я у Кіптівській ОТГ отримала 20 тис грн за народжену дитину

 

Кіптівська громада дбає про збільшення рівня народжуваності у громаді та надає підтримку молодим сім'ям. Для цього прийняли та впроваджують спеціальну програму.

1 березня перша сім’я у Кіптівській ОТГ отримала сертифікат на 20 тис грн за народжену дитину. Кошти будуть надані під контролем соціальних працівників.

«Щоб якось зацікавити молодь з тим, щоб вони залишалися у нас на території громад, ми створюємо для них усі умови. І нашою родзинкою є те, що ми на 2017 рік прийняли програму народжуваності діток в громаді. Цією програмою передбачена одноразова підтримка народжуваності дитини у розмірі 20 тисяч гривень», - зазначив голова Кіптівської ОТГ Володимир Кучма.

 

Громади Чернігівщини, що об’єдналися першими, в 2016-му значно зміцніли економічно. В цьому на власні очі переконалися журналісти під час прес-туру до Кіптівської об’єднаної територіальної громади, йдеться в матеріалі медіа-центру Моє місто.

«Наша громада утворилася однією з перших в Україні, до неї увійшли 6 сільських рад, тобто  понад три тисячі жителів. Головне завдання, яке ми перед собою на той момент поставили – надавати якісні адміністративні послуги населенню. Заради цього капітально відремонтували будівлю в центрі села Кіпті, бо спільно вирішили, що саме тут у нас буде центр громади, оскільки сюди зручно добиратися усім. А вже в серпні відкрили сучасний оснащений Центр надання адміністративних послуг», — розповідає Кіптівський сільський голова об’єднаної громади Володимир Кучма.

В місцевому Центрі надання адміністративних послуг наразі працюють сім фахівців. Більшість – це молодь, відібрана за конкурсом.  Дехто навіть їздить сюди на роботу з районного центру, тому що є гарні умови для професійного зростання та гідна зарплатня. За потреби громада навіть забезпечує цінні кадри житлом.

Наступним завданням для адміністрації об’єднаної громади було врегулювання фінансового питання. Коли під час об’єднавчого процесу підсумували весь бюджет сільських рад, він складав близько 4 млн. Деякі сільські ради на той момент мали річний бюджет близько 200 тисяч гривень. Зрозуміло, що про розвиток навіть не йшлося. Цієї суми не вистачало навіть на заробітну плату працівникам сільради. Дещо кращою була ситуація в Кіптях, там бюджет отримував трохи більше 2 мільйонів гривень щороку. Причому левову частку надходжень давали діючі підприємства.

«Коли ми об’єдналися в одну громаду, планували бюджет 2016 року в сумі 17,5 млн., ці плани були перевиконані, — продовжує підбивати підсумки Володимир Кучма. – За результатами роботи в 2016-му, маємо більш ніж 24 мільйони гривень у бюджеті. Понад 5 мільйонів становила державна субвенція, а далі основні джерела наповнення розподіляються так: податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, акцизний податок, єдиний податок та деякі інші».

Пріоритетними на перший рік існування Кіптівської громади були визначені такі напрямки: освіта, дошкільне виховання, розвиток культури та спорту на території села. Тож за рахунок коштів, отриманих від держави,  відремонтували всі дошкільні заклади, а в усіх освітніх закладах провели теплову модернізацію – замінили систему опалення або котел.

В Кіптівському будинку культури місяць тому почала працювати сучасна твердопаливна котельня. А ще нещодавно ця будівля мала протікаючу стелю, через яку стелажі з книжками доводилось накривати шифером. Тепер дах відремонтований, громаді це коштувало понад 500 тис. грн.

Не забули й про дороги – наразі громада співпрацює зі службою автомобільних доріг України. Завдяки їхній спрівпраці на деяких проблемних ділянках вже провели ямковий та капітальний ремонт. Це дуже дорого (вартість кілометру – понад мільйон гривень), тому дану проблему вирішують поступово.

Плани на новий рік теж доволі амбітні: ремонт доріг, водогін у Кіптях, програма освітлення центральних вулиць. А ще – введення в експлуатацію пожежного депо.

Сьогодні в Кіптівській об’єднаній громаді працює справжня команда однодумців, які вірять у можливості громади, бачать перспективи її розвитку і впевнені у правильності обраного шляху. І це дуже важливо, тому що без командної гри успіх неможливий.

 

Область: 
Чернігівська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)