ОТГ Хмельниччини розвивають альтернативну енергетику

У громадах Хмельницької області по-особливому ставляться до тематики альтернативної енергетики, зокрема, побудови сонячних електростанцій. У Дунаєвецькій міській ОТГ, потенційній Ярмолинецькій селищній ОТГ та інших такі проекти вже реалізовано і вони успішно функціонують на території громад. У серпні ще кілька громад долучилися до процесу побудови фотовольтанічних електростанцій.

Старосинявська селищна ОТГ зробила кілька кроків до будівництва сонячної електростанції, зокрема, проведено громадські слухання та здійснено поїздку для переймання досвіду на аналогічне підприємство у с. Ярмолинці. Тут постало питання із виділенням земельної ділянки, оскільки місцеві прагнуть, щоб на означеному місці було розташовано громадське пасовище. Щоправда, досвід співпраці Ярмолинецької сонячної електростанції із громадянами дещо змінив позицію мешканців району, в якому планується будівництво. Тому цілком імовірно, що найближчим часом розпочнеться повноцінна реалізація проекту потужністю 50МВт, існування якого на різних етапах забезпечить створення до 70 робочих місць.

Чемеровецька селищна ОТГ теж знаходиться на шляху будівництва сонячної електростанції. Тут відбулись громадські слухання по обговоренню проекту “Детальний план території, призначеної під будівництво та обслуговування об’єктів енергетики, які вироблятимуть електричну енергію з альтернативних джерел енергії на території Чемеровецької селищної ради Чемеровецького району Хмельницької області”. Замовниками проекту стало товариство «Солар Енерджі Солюшен», які попередньо звернулись до Чемеровецького селищного голови Олександра Собаня про погодження відведення земельної ділянки за межами населеного пункту Слобідка-Смотрицька. Відповідно до досліджень технічної сторони встановлення таких технологій на визначеній земельній ділянці дозволить виготовляти 10 мВт в годину, також за сприятливих умов реалізації дозволить створити від 30 до 50 нових робочих місць, забезпечить розвиток місцевої інфраструктури та як показує досвід реалізації попередніх проектів компанією – розвивати зелений туризм. Орієнтовна вартість проекту складатиме близько 10 млн. євро.

У Лісовогринівецькій ОТГ звернули увагу на інший вид енергетики. Тут планується зведення біогазової електростанції. Як повідомила на засіданні колегії ОДА очільниця Хмельницької райадміністрації Леся Коменда, реалізація масштабного проекту з будівництва біогазової електростанції електричною потужністю 44,2 МВт та тепловою - 130 МВт запланована у селі Печеське.

Наразі тривають погодження з ЄБРР та урядом. Тут планується створення 150 постійних робочих місць, і ще понад триста осіб будуть працевлаштовані на час будівництва станції. Запуск біогазової електростанції запланований на 2019 рік, вартість будівництва частково покриє ЄБРР.

Область: 
Хмельницька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)