Добудовують сільську школу
У Пришибській ЗОШ І-ІІІ ступенів ( Кременчуцький район) нині навчається 110 школярів. Двохповерховий навчальний заклад збудований ще в 1979 році. Нині, запевняє голова Пришибської об’єднаної територіальної громади Валентина Городянко, є потреба добудувати ще один корпус школи. Адже в планах – розширення громади.
– Крім того потреба у створенні ще одного корпусу й тому, що їдальня нині розташована в підвальному приміщенні, немає актового залу, не вистачає класів. Ми змушені з 1 вересня 1 клас перевести до дитячого садочку, – каже Валентина Іванівна. – Уже замовлений проект з будівництва. Скільки це коштуватиме поки що важко сказати, але громада на освіту і медицину коштів не шкодує.
Лідія Полобок директор школи, зазначає, що за останні два роки у навчальному закладі зробили утеплення, змінили покрівлю, замінили вікна на енергозберігаючі, установили сучасну систему опалення. Все це за рахунок коштів об’єднаної громади та благодійників.
– У школі діє сучасний лінгафонний кабінет англійської мови на 14 осіб, де діти вивчають іноземну мову за новітніми технологіями. Коштує обладнання 300 тисяч гривень, а ремонт в класі обійшовся в 70 тисяч гривень, – розповідає Лідія Полобок. – Кожен учень має ноутбук з підключенням до Інтернету. Вся навчальна база для 1-11 класів в електронному вигляді.
На стіні в кабінеті англійської мови панно, на якому поєднана історія Великої Британії та України. З 1 вересня пришибські школярі вчитимуть ще й другу іноземну мову – німецьку.
Зараз завершують обладнувати кабінет фізики та хімії. Закуплене необхідне приладдя для лабораторних та практичних робіт, в тому числі інтерактивні дошки. Обладнання в кабінет фізики вартує на 600 тисяч гривень, в кабінет біології та хімії – 700 тисяч гривень. За кошти ОТГ також закупляють у школу канцтовари. Загалом в навчальному закладі 4 інтерактивні дошки. У планах – встановити комп’ютери і телевізори в кожному класі.
Сучасне обладнання та медикаменти: Пришибська амбулаторія має все необхідне для надання першої медичної допомоги
Пришибська амбулаторія загальної практики сімейної медицини введена в експлуатацію у 1978 році. У закладі є лабораторія із сучасним обладнанням, стоматологічний кабінет та кабінет фізіотерапії.
Микола Панченко став головним лікарем амбулаторії ще у 1984 році.
«За цей час ми багато чого досягли і, в основному, завдяки сільській раді. Ремонт – за кошти сільської ради, майже все обладнання також придбане за кошти сільської ради», − каже Микола Панченко.
У лабораторії є автоматичний та біохімічний аналізатори крові. Також у своєму розпорядженні працівники мають автоматичний аналізатор сечі. За допомогою цього пристрою, результати аналізів можна отримати протягом хвилини.
За словами головного лікаря амбулаторії, багато чого змінилося після об’єднання у територіальну громаду.
«Останній рік до об’єднання в територіальну громаду, працівникам амбулаторії взагалі не виплачували заробітну плату. Пояснюючи це тим, що немає коштів. Тоді ми звернулися в Міністерство і протягом місяця всі заборговані кошти повернули», − пояснює Микола Панченко.
Про надання медичної допомоги за рахунок амбулаторії до об’єднання у територіальну громаду навіть не йшлося. Тепер у працівників амбулаторії є всі медикаменти, які потрібні для надання першої допомоги. На балансі амбулаторії також є три електрокардіографи.
Поряд із будівлею амбулаторії є будинок для людей похилого віку. Заклад розраховано на 30 місць, зараз тут знаходяться 26 пацієнтів.
«Коли створилася громада, був створений відділ праці та соціального захисту населення. Коли повноваження у сфері соціального захисту передали нам, ми назвали цей заклад «стаціонарним відділенням соціальних послуг» і включили туди на правах структурного підрозділу», − розповідає заступник сільської голови Андрій Тарасенко.
Вартість перебування особи у закладі на становить приблизно 3200 гривень на місяць. У пенсіонерів відраховується 75 відсотків з пенсії, іншу частину доплачують. Якщо особа не пенсійного віку, то необхідну суму за неї сплачують родичі.
Деталі у відео каналу ICTV: