Особливості господарювання та досягнення першої на Закарпатті сільської Вільховецької ОТГ (+відео)

Тячівський район Закарпатської області – найбільший сільський район України за кількістю населення. Населені пункти району розташовані у кількох природних зонах – високогір’ї Карпат, передгірській зоні та на Притисянській рівнині. Відповідно й розвиток цих територій за універсальних підходів управління є різним.

Створення ОТГ в таких особливих природніх умовах дає можливість знаходити індивідуальні управлінські рішення за максимального використання місцевих ресурсів. Приклад роботи двох ОТГ - Тячівської міської та Вільховецької сільської, створених у районі у 2015 році, засвідчує це.

У 2016 році надходження власних доходів місцевого бюджету Вільховецької ОТГ зросли порівняно 2015 роком у 3 рази - на 4,4 млн грн, з 2,2 до 6,6 млн грн. За січень-квітень 2017 року надходження власних доходів місцевого бюджету ОТГ вже зросли більш ніж у 2 рази (на 1,9 млн грн), порівняно з січнем-квітнем 2016 року (з 1,8 до 3,7 млн грн). З розрахунку на 1 жителя показник власних доходів ОТГ збільшився більш ніж вдвічі до 298 грн з 145 грн (+153 грн).

Перехід на принципово нові засади фінансування території дозволили першій на Закарпатті сільській громаді – Вільховецькій ОТГ - за рік існування:

- отримати сучасні автомобільні шляхи у селах громади - 10 км доріг комунального та місцевого значення,

- відремонтувати дві сільські амбулаторії,

- провести ремонт у дитячому дошкільному закладі у с. Вільхівці,

- прокласти вуличне освітлення загальною протяжністю 7 км у селах Добрянське та Вільхівчик,

- замінити вінка на енергозберігаючі на об’єктах комунальної власності,

- реконструювати стадіон і парк у центральному селі громади,

- провести капітальний ремонт та закупити сучасне обладнання для амбулаторії загальної сімейної медицини у с. Вільхівці,

- відкрити дитячу школу мистецтв.

На 2017 рік у Вільховецькій сільській ОТГ ще більше планів: провести капітальний ремонт будинку культури у Вільхівцях, поточний ремонт дитсадка, медичної амбулаторії та адміністративного будинку у с.Добрянське. У Вільхівських Лазах реалізовуватимуть проекти вуличного освітлення та ремонт адмінбудинку. У Вільхівцях проведуть благоустрій пам’ятника загиблим односельцям у Другій світовій війні, продовжать ремонт амбулаторії загальної медицини у с. Вільхівчик, планують придбати шкільний автобус для довозу дітей, закупівлю навчального обладнання для профільних кабінетів в загальноосвітніх школах громади. В усіх населених пунктах будуть продовжуватися роботи по асфальтуванню доріг – для цих потреб вже сьогодні замовлено виготовлення 10 проектів. Триватиме робота по енергозаощадженню – на соціальних об’єктах будуть встановлювати енергозберігаючі вікна і двері.

Значне поліпшення фінансової ситуації дозволило збільшити асигнування потреб первинної медицини у громаді. Голова ОТГ Михайло Цірик розповів, що, Вільховецька ОТГ у цьому році планує витратити 1,5 мільйони гривень з місцевого бюджету на якісну медичну допомогу жителям громади. Акцент роблять на розвитку первинної медицини. Ефективній діагностиці (мають намір закупити сучасний апарат УЗД), та відкриттю денного стаціонару. Приміщення вже відремонтували, завезли обладнання та меблі. Тепер лікування хронічних захворювань, які не потребують госпіталізації, можна буде проходити на місці. Розвивають у Вільховецькій громаді консультативно-діагностичний напрямок, туди планують спрямувати додаткові кошти від перевиконання бюджету. У громаді працюють чотири вузькопрофільні спеціалісти: кардіолог, гінеколог, гастроентеролог та невропатолог. За рахунок місцевого бюджету у цьому році дофінансовують п’ять медичних програм, частково забезпечених медичною субвенцією. Це – лікування цукрового діабету, гемодіаліз, забезпечення учасників бойових дій, які отримали інвалідність, лікування онкозахворювань тощо.

Про переваги об'єднання розповідає голова громади М.Цірик для ТК "М-Студіо":

Область: 
Закарпатська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)