Оновлений ЦНАП у Білозірській ОТГ облаштували за європейським зразком

У Білозірській громаді ЦНАП працює вже майже рік, але не у відповідно пристосованому приміщенні. Тому у мріях Білозірців було облаштування його за європейським взірцем, аби жителі громади могли отримати адміністративні послуги якісно та швидко.

В кінці грудня 2017 року мрія жителів ОТГ здійснилась і фахівці Центру надання адміністративних послуг пийняли своїх перших клієнтів у повністю оновленому приміщенні за європейськими стандартами.

Для цього громада викупила 78 м кв у районного споживчого товариства на першому поверсі приміщення сільської ради. Ремонт і облаштування дев’яти робочих місць з комп’ютерами й відповідним програмним забезпеченням здійснили за кошти Державного фонду регіонального розвитку та завдяки співфінансуванню з бюджету громади. Загалом використали понад 600 тисяч гривень. Ще 350 тисяч спрямувала ОТГ.

  

Обслуговують громадян у ЦНАПі вісім адміністраторів. Земельні, військові, юридичні та паспортні питання розглядає державний реєстратор, який уже більше року працює в тергромаді. Адміністратори Центру надають нині 48 видів послуг, за якими раніше мешканці об’єднаної громади були змушені їздити в районний чи міський ЦНАП. До кінця року їх кількість збільшать до ста.

Лише за останні три місяці фахівці Білозірського центру надання адміністративних послуг надали послуг майже на 40 тисяч гривень. Ці кошти залишаються в бюджеті об’єднаної громади. Цього року через підвищення мінімальної заробітної плати буде збільшуватися й адміністративний збір, що натомість принесе додаткові кошти в місцевий бюджет.

ЦНАП працював майже рік, але не у відповідно пристосованому приміщенні. Тому моямрія – облаштувати його за європейським взірцем, аби жителі нашої громади могли отримати адміністративні послуги якісно та швидко. Надалі плануємо тільки покращувати якість наданих адмінпослуг, – каже Білозірський сільський голова Володимир Міцук.

  

Область: 
Черкаська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)