Новий сучасний садок в Слобожанській ОТГ - символ децентралізації

14 вересня у Слобожанській об'єднаній територіальній громаді на Дніпропетровщині відкрили сучасний дитячий садочок. Його звели "з нуля" коштом обласного бюджету та місцевої об’єднаної територіальної громади, які вона отримала в результаті об’єднання.

Слобожанська ОТГ стала флагманом реформ на Дніпропетровщині. Вона утворена з с.Слобожанське та с.Степове. Тут мешкає близько 12 тисяч мешканців. Одним із найперших завдань у плані стратегічного розвитку громади з огляду на темп росту населення, велику кількість дітей, що стоять на черзі було спорудження дитячого садочка, який би відповідав всім потребам та стандартам забезпечення якісної дошкільної освіти для дітей.  

На будівництво садка знадобилося майже два роки. Його площа - 6 тисяч кв.м. Це п'ять різнокольорових будівель, з'єднаних переходом. Усередині затишні спальні, велика ігрова, зимовий сад, кімната емоційного розвантаження, зал для балету, соляна кімната, сучасний комп'ютерний клас. При побудові споруди використані найкращі , надійні та безпечні будівельні матеріали, найновіші технології в утепленні, індивідуальному опаленні, дизайні.

У дошкільному закладі 4 ясельні та 8 дошкільних груп на 220 місць. Садочок у Слобожанському - це унікальний випадок як для регіону, так і для всієї країни. Загальний кошторис об’єкту склав 49,8 млн грн. Водночас в громаді після об’єднання ремонтуються дороги, встановлюється сучасне освітлення, споруджуються спортивні центри.

На відкритті дошкільного закладу Президент України Петро Порошенко назвав його прикладом децентралізації. Президент наголосив, що цей дошкільних заклад звели лише коштом Слобожанськоі об'єднаної територіальної громади та обласного бюджету. "Завдяки децентралізаціі місцеві бюджети зросли у два рази. Громади не питають дозволу у Києва, а самі заробляють ці гроші. Вони - господарі на власній землі,- сказав Петро Порошенко.- Новий садок у Слобожанській громаді - це символ децентралізаціі".
 

 

Відвідайте відеотеку "Успіхи реформ", де Асоціація міст України збирає успіхи об'єднаних територіальних громад, які надихають!

Область: 
Дніпропетровська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)