У місті Мелітополь розпочав роботу проект «Підтримка індивідуальних ягідних господарств у сільській місцевості», що сприятиме створенню малих сільськогосподарських підприємств та появі нових робочих місць.
У рамках проекту передбачено навчання основам сільськогосподарського бізнесу місцевого населення та внутрішньо переміщених осіб, надання всіх необхідних знарядь для культивації, матеріалів для створення обмінного садового фонду (30330 саджанців малини, суниці, смородини), проведення циклу тренінгів із сільськогосподарського підприємництва.
Організатори очікують, що в результаті реалізації проекту в Запорізькій області з’явиться низка нових малих сільськогосподарських підприємств із налагодженою кооперацією між ними. Більш того, нарешті з’являться підприємства переробної промисловості, а значить, на ринок вийдуть нові українські бренди. Гроші на реалізацію проекту виділяли спільно: бюджет Мелітопольської громади та підтримка міжнародних фондів. Реалізують проект громадські організації, а залучають активне населення.
Проект здійснюватиметься в кілька етапів, які включають: проведення соціологічного дослідження щодо потенціалу та зацікавленості населення у сільськогосподарському бізнесі; залучення місцевого населення та ВПО до участі в проекті; створення плодово-ягідного розплідника на території більше 2 га в Семенівській сільській раді Мелітопольського району; проведення тренінгів із 10 сесій з вирощування ягід, ефективного використання фінансів і земельних ділянок, сільськогосподарського маркетингу, а також розвитку сталих ділових партнерських відносин; створення нових сільськогосподарських підприємств та сучасних механізмів кооперації.
Підтримка проекту передбачена до 2018 року. По закінченню цього періоду проект продовжить свою роботу і розшириться за рахунок створення обмінного фонду посадковим матеріалом.
Новоутворені суб’єкти малого підприємництва отримуватимуть маркетингову та тренінгову підтримку. В подальшому заплановано формування центру переробки (заморозка, консервація, пакування), який дозволить створювати додаткову вартість продукту та додаткові робочі місця.
Проект буде втілюватися на земельних ділянках Семенівської сільської ради.
Активним партнером проекту виступив Мелітопольський міський центр зайнятості, який через свої бази даних допоможе залучити до участі більш широкі верстви населення.