Нова Каховка в лідерах за обсягами будівництва

Містобудівні повноваження дали Новій Каховці додатковий стимул для розвитку будівельного бізнесу. У рамках децентралізації системи держархбудконтролю була створена Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) у м. Новій Каховці.

Раніше за погодженням усіх документів на будівництво потрібно було їхати до Херсона і довго чекати на вирішення своїх питань. Створення місцевого ДАБІ, як і очікувалось, сприяло активізації будівельної сфери у місті і населених пунктах, що адміністративно належать до Новокаховської ради.

«Будівництво носить переважно приватний характер, але кількість звернень на отримання декларацій на початок робіт збільшилась із відкриттям підрозділу ДАБІ у місті. У нас будуються дві житлові багатоповерхівки. На розгляді інспекторів перебувають 104 звернення на приватне будівництво, 15 – на отримання декларації на початок будівництва приміщень для ведення бізнесу. У складі ДАБІ працюють 2 інспектори, нещодавно призначений на посаду керівника переможець конкурсу Геннадій Шиян. Сподіваюсь, що робота місцевої інспекції унеможливить випадки незаконного будівництва і дасть громаді додатковий стимул для розвитку», – поділився Новокаховський міський голова Володимир Коваленко.

За результатами рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку Херсонської області за І квартал 2017 року, в якому оцінювались міста й райони, місто Нова Каховка посіла 2-е місце за показниками економічного розвитку за обсягами виконаних будівельних робіт у розрахунку на 1 особу (107,8 грн.) та за темпами зростання прийнятого в експлуатацію житла (44,2% до відповідного періоду минулого року).

Область: 
Херсонська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)