Найменша громада на Тернопільщині збільшений бюджет використає для покращення інфраструктури

Чернихівецька громада, що у Збаразькому районі – одна із найменших на Тернопільщині. До її складу входять три села: Чернихівці, а також – Старий Збараж і Верняки та об’єднує трохи більше 2 тисяч мешканців.

Зі слів голови громади, чи не основне завдання – «підтягти» сусідні села бодай до рівня її центру.

МАРІЯ КИПИБІДА, голова Чернихівецької ОТГ:

«Власні надходження наші становлять зараз, коли ми створили громаду, становлять 3 з половиною мільйони. Плануємо ще десь більше 2 мільйонів отримати на розвиток інфраструктури громади. Також з Фонду регіонального розвитку плануємо отримати кошти на фінансування об’єктів».  

Крім того, додаткові кошти планують залучити за рахунок оренди землі, перереєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, податку з продажу підакцизних товарів. Отримані фінанси мають намір вкласти у поліпшення інфраструктури. Зокрема, мова йде про капітальний ремонт даху та заміну опалення у навчально-виховному комплексі Старого Збаража, забезпечення централізованого водопостачання у Верняках, облаштування спортмайданчика й оновлення фасадів школи та дитсадка у Чернихівцях. Хочуть також відремонтувати дороги, аби забезпечити пряме сполучення між селами.

Анна Ділай – медсестра в амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Жінка сподівається: завдяки створенню громади умови життя стануть більш комфортними.

АННА ДІЛАЙ, медсестра:

«Покращення чекаємо від громади дуже великого, через те, що може буде більше населення – раз. По-друге, більш обширна буде медицина. Ми чекаємо, що буде зроблене все так, як в містах. Не так, як в селі, а так, як в містах».

Детальніше у сюжеті "ІНТБ":

Джерело

 

 

Область: 
Тернопільська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)