Мешканці Маківської ОТГ тепер мають можливість отримати практично весь спектр адміністративних послуг на місці

Жителі Маківської об’єднаної територіальної громади, що на Хмельниччині, з початку 2017 року більше не повинні їхати у районний ЦНАП до м. Думаївці, щоб отримати адміністративні послуги. Адже з січня 2017 року у центрі ОТГ селі Макові запрацювало комунальне підприємство «Бюро нерухомості «Поділля».

Сьогодні жителі Макова та ближніх сіл, що входять в ОТГ, можуть отримати практично всі адміністративні послуги на місці. Сільська рада забезпечує видачу громадянам довідок та забезпечує виконання міграційної функції, яку віднедавна передали органам місцевого самоврядування. Комунальне підприємство «Бюро нерухомості «Поділля»» відповідно до закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» надає послуги з реєстрації права власності на нерухоме майно, будівлі, земельні ділянки, садові і дачні будинки, а також реєстрації оренди земельних ділянок і будівель та реєстрацію припинення обтяжень.

За словами директора КП Л.Козловець: «Людям більше не потрібно їхати в ЦНАП за винятком ситуацій, коли потрібно отримати витяг з Державного земельного кадастру. Міграційну функцію центральна влада передала на місця, а ми, створивши комунальне підприємство, забезпечуємо реєстрацію у сфері нерухомості, а також надаємо первинну консультативну допомогу стосовно усіх питань по нерухомості, в тому числі і спадщини. Ми маємо 3 акредитованих реєстраторів, які пройшли процедуру акредитації в Міністерстві юстиції України у Києві. Після того, як 26 грудня ми отримали наказ про акредитацію, «Бюро нерухомості» в Макові запрацювало, і на сьогодні користується великою популярністю у мешканців ОТГ».

Директор КП «Бюро нерухомості «Поділля»» сподівається, що за рік Міністерство юстиції, як передбачається, передасть у повноваження об’єднаних територіальних громад і оформлення спадщини. Це дозволить розширити спектр діяльності, і зробити процес отримання адміністративних послуг ще зручнішим і ближчим для людей.

Область: 
Хмельницька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)