В депресивному колись місті Марганець сьогодні можна спостерігати результат найефективнішого перерозподілу бюджетних коштів. Якщо у 2015 на сферу ЖКГ бюджет міста передбачав близько 3 млн грн, то у 2016 - на ті самі цілі місто змогло витратити вже 75 млн грн.
У 2016 році Марганець відмовився від центрального опалення. Населення перейшло на індивідуальні котли, а комунальні об’єкти тепер опалюють пелетами. Для цього було споруджено шість нових твердопаливних котелень. Старі радянські газові котельні були ліквідовані. Пелети, якими сьогодні опалюються школи, дитячі садки, лікарні та інші держустанови Марганця, виготовляють із соняшникового лушпиння. Це відходи олійного виробництва. Замість дорогого імпортного газу для обігріву тепер використовують місцеву дешеву сировину. Сумарна потужність побудованих котелень становила 16 МВт. Окрім того, було прокладено 4,3 км нових труб, укріплено 6,2 км електромереж, реконструйовано дев’ять трансформаторних підстанцій.
Узимку 2016–2017 років проблема опалення в місті Марганці була вирішена. Нові котельні працювали навіть по закінченні опалювального сезону через аномально холодну весну. Завдяки новому паливу в Марганці економлять близько 3 млн м³ газу за рік. У масштабах країни це не дуже багато. Але з таких маленьких кроків і складається довгий шлях до енергонезалежності всієї держави. В Україні дуже багато різної сировини, придатного для спалювання в твердопаливних котлах. Аграрний сектор є невичерпним джерелом таких відходів. Тому замінювати газ на пелети в цілому можна і потрібно по всій країні. В сукупності такі зусилля можуть дати дуже хорошу економію для бюджету і залишити в країні мільйони і навіть мільярди доларів, які сьогодні витрачаються на закупівлю палива за кордоном.