Мамалигівська громада: зменшити витрати місцевого бюджету на оплату електроенергії допоможуть лампи на основі LED-технологій

З метою безпечного пересування населення та учасників дорожнього руху в темну пору доби, надійності функціонування і сталого розвитку об’єктів зовнішнього освітлення шляхом їх модернізації та зменшення обсягів енергоспоживання Мамалигівська ОТГ прийняла рішення розпочати реалізацію проекту із заміни ламп розжарювання на лампи на основі LED-технологій. Проект «Капітальний ремонт вуличного освітлення із заміною світильників на основі ламп розжарювання на світильники на основі LED-технологій в селі Мамалига Мамалигівської сільської ради об’єднаної територіальної громади» ставить собі за мету удосконалити мережу зовнішнього освітлення с.Мамалига та с.Кошуляни, зменшити експлуатаційні витрати при використанні мережі вуличного освітлення, привести норми зовнішнього освітлення до державних стандартів, зменшити антропогенне навантаження та покращити екологічний стан в селі.

Оскільки загальна кількість точок освітлення населених пунктів громади становить 1765 одиниць, одночасна заміна всіх ламп розжарювання стала непід’ємною ношею для бюджету громади. Тому було прийнято рішення здійснювати заміну поетапно. На І етапі – замінити лампи на вулиці Головній, яка проходить через село Мамалига і є дорогою національного значення Н10 Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалига (на Кишинів). В результаті було встановлено 132 одиниці ламп на основі LED-технологій, 122 з яких на 50 Вт і 10 – на 100 Вт (1 лампа на 50 Вт – 75% економії, 1 лампа 100 Вт – 50% економії електроенергії). На ІІ етапі заплановано замінити лампи біля комунальних установ, адміністративних приміщень та на центральних вулицях сіл, які входять до складу Мамалигівської ОТГ.

Серед переваг ламп на основі LED-технологій – тривалий термін експлуатації (до 100000 годин, 7 років безперервного світіння, у порівнянні з лампою розжарювання – в 88 разів довше), дуже низький рівень енергоспоживання, висока світловіддача, екологічна безпека. Встановлення ламп на основі LED-технологій також надасть можливість суттєво зменшити витрати місцевого бюджету на оплату електроенергії. 

Кошторисна вартість проекту складає 222,16686 грн. При реалізації проектів на 2016 рік з субвенції державного бюджету на розвиток інфраструктури були зекономлені кошти у сумі 147,387 тис.грн. та з місцевого бюджету – кошти у сумі 74,77986 тис. грн.

 

Область: 
Чернівецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)