Лиманська ОТГ демонструє успіхи бюджетної децентралізації та уміло їх використовує на благо громади

Завдяки реформі децентралізації в Україні однією з перших була створена найбільша об’єднана громада – Лиманська ОТГ, що на Донеччині. В межах району вона об'єднала 40 населених пунктів.

За підсумками 2016 року громада має суттєві успіхи: збільшилися надходження до бюджету та повністю реалізована державна субвенція, виділена на формування інфраструктури ОТГ. За словами начальника фінансового управління Лиманської міської ради Тетяни Пилипенко, надходження власних і закріплених доходів загального фонду місцевого бюджету склали 150% до річного плану. У порівнянні з відповідним періодом 2015 року бюджетні надходження зросли на 118 млн. грн., тобто у 2,6 рази. Це стало можливим, передусім, завдяки податку на доходи фізичних осіб у сумі 144 млн. грн. - надходження ПДФО порівняно з аналогічним періодом 2015 року зросли на 234% або в 3,3 рази! В гривневому еквіваленті це на 101 млн. грн. більше, ніж було. Крім того, друге вагоме джерело надходжень до бюджету громади – це земельний податок, який збільшився на 6,2 млн. грн. або вдвічі.

«Об’єднана громада отримала субвенції з державного бюджету, які ми використали у повному обсязі. Зокрема, субвенція, виділена на формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади, а це понад 23 млн. грн., - використана у 2016 році повністю, і до державного бюджету наприкінці року було повернено всього 3 грн. 96 коп.», - розповіла Тетяна Пилипенко.

Як саме були розподілені кошти?

Майже 3 млн. 877 тис. грн. витрачено на капітальний ремонт адміністративної будівлі для розташування Центру надання адміністративних послуг Лиманської ОТГ.

За 2 млн. 834 тис. грн. зробили капітальний ремонт водопровідних мереж на території сіл та селищ Лиманської міської ради.

На капремонт будівлі ДНЗ с. Ярова витрачено понад 647 тис. грн.

Майже 8 млн. грн. використано на капітальний ремонт доріг комунальної власності на території Лиманської міської ради (9 доріг).

Ще 7 млн. 895 тис. грн. пішло на придбання спеціалізованої техніки для комунального підприємства «Лиманський Зеленбуд».

«Громада отримала також освітню та медичну субвенції, які було використано на 96%», - додала начальник фінуправління Лиманської міськради.

Серед основних завдань на 2017 рік Лиманська громада визначила налагодження процесу відновлення позитивного інвестиційного іміджу та реалізацію інвестиційних проектів у пріоритетних напрямках: енергозбереження та енергобезпека, термомодернізація, водопостачання, водовідведення, захист навколишнього середовища, агропромисловий комплекс, транспортна галузь. На реалізацію заходів щодо залучення інвестицій та розвитку інфраструктури  передбачається спрямувати 216 млн. 803 тис. грн. коштів обласного і місцевого бюджетів, а також міжнародних фінансових організацій, інвесторів та підприємств.

15 лютого відбулося підписання Меморандуму щодо співробітництва Лиманської міської ради та Донецької агенції регіонального розвитку щодо створення і функціювання індустріального парку та у сфері енергоефективності. Метою підписаного Меморандуму є визначення напрямків розширення реалізації заходів з підвищення енергоефективності, використання альтернативних джерел енергії, залучення інвестицій для реалізації енергозберігаючих проектів на об’єктах, в будівлях та спорудах Лиманської ОТГ, а також сприяння створенню та функціонуванню індустріального парку на території громади.

Джерело

Область: 
Донецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)