Об’єднана територіальна громада не тільки займається відновленням інфраструктури, але й планує економічний розвиток власних територій, котрі згодом повинні стати джерелами податкових надходжень.
Зокрема, ддаткові 15 робочих місць в ОТГ отримали, створивши Центр первинної медико-санітарної допомоги - лікарі, медсестри, фельдшери, водії.
На черзі - створення комунальних підприємств, які обслуговуватимуть усі 14 населених пунктів громади. При цьому будуть максимально застосовані енергозберігаючі технології та альтернативні джерела енергії. Якщо раніше сільські дороги обростали чагарниками, їх просто вирубували і палили, то тепер тут придбали спеціальний подрібнювач, який перетворює непотрібні гілля на тирсу. В Кочубеївці збираються встановити пелетну лінію, яка пресуватиме тирсу і фасуватиме її у пелети. Це дозволить привести в порядок дороги та отримати кілька додаткових робочих місць.
Завдяки проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток»), переможцем конкурсу якого стала Кочубеївська громада, в селах створюються кооперативи зі збору молока. Тут відкривають пункти зі збору молока. Для цього придбали устаткування, за допомогою якого його можна охолоджувати і пастеризувати. Молоко можна буде не тільки продавати гуртовикам, а й постачати у місцеві школи та дитячі садки.
Створюється в ОТГ і Центр надання адмінпослуг. У громаді вже працює представник Пенсійного фонду. Причому півставки такому працівникові забезпечує Пенсійний фонд, а півставки – громада. За це він бере на себе ще й роботу з оформлення субсидій, соціальних виплат. Це надзвичайно спростило життя людям, які до цього змушені були по кілька разів їздити у райцентр. Громада ж отримала додаткове робоче місце.