Інновації у сфері ЖКГ впроваджує Одеська громада

“Розумний” збір відходів: в Одесі встановлено нові сміттєві баки – вони розміщені під землю, а підживлюються електроенергією від сонячних батарей. В рамках реалізації проєкту із встановлення підземних ємностей для збору твердих побутових відходів в Одесі запрацювали додаткові 4 системи по три контейнери в кожній. Обидві інноваційні системи встановлені на Соборній площі.  Із міського бюджету на них витратили 2 мільйони 360 тисяч гривень.
Нові системи для збору твердих побутових відходів є антивандальними, але поряд з гідравлікою, обладнані ще і електроприводом. Комплекс має автономну платформу на 3 контейнери для відходів обсягом 1.1 куб.м, системою контролю наповнення контейнерів, датчиком оповіщення про наповнюваність і спорожнення контейнерів, а також пультом дистанційного підйому. Надземна частина включає розміщення 3 баків-приймачів, обладнаних Led-підсвічуванням, інформаційними наклейками про вид відходів, 4 сонячними батареями і системою Wi-Fi. Контейнери використовуються повністю автономно. Коли контейнер заповнений, Led-підсвічування змінює зелений колір на червоний, а кришка блокується.
Для спорожнення контейнера водієві сміттєвоза необхідно просто натиснути кнопку пульта або керувати системою через спеціальну програму в телефоні. Після надходження сигналу платформа з контейнером, розміщена під землею, підніметься вгору, а після вивантаження сміття контейнер ставиться на місце і також натисканням кнопки опускається в підземну камеру. Така система істотно скорочує час спорожнення контейнерів, тим самим покращуючи логістику компаній, що вивозять сміття.
Ще одне нововведення – встановлені поруч з системами збору відходів сонячні батареї. Заряду такої панелі сонячних батарей вистачає на 50 спусків і підйомів платформи.
Встановлення сонячних батарей дозволило виключити роботи з прокладання електромереж до контейнерів.

 

Область: 
Одеська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)