Хмельницький отримав премію Europe Prize

Місто Хмельницький вибороло найвищу нагороду від Парламентської асамблеї Ради Європи премію 2021 Europe Prize. Це визнання у сфері просування європейських ідеалів. Хмельницькому вдалося обійти німецькі міста Бамберґ і Мюнстер та польське місто Кельце.
Хмельницький в заявці продемонстрував прагнення до розширення співробітництва та встановлення економічних, наукових, технічних та культурних звязків з усе більшою кількістю міст. На даний час вже є 13 міст-побратимів (в тому числі з Мексики, Китаю та США). З 2020 року діє онлайн-платформа, де усі бажаючі можуть ознайомитися з інформацією про міста-побратими і долучитися до заходів, які проводяться в рамках співробітництва. Також Хмельницький продемонстрував важливість участі у заходах молоді, зокрема, через обміни, спільні програми, проведення різноманітних заходів спрямованих на ознайомлення молоді з історією, культурою та традиціями європейських країн. Місто ще з 2003 року святкує День Європи, влаштовуючи фестивалі європейської культури, вікторини, конкурси.
 
Премія Europe Prize була заснована у 1955 році. У 2010 році таку нагороду виборов Харків, а у 2018 році - Івано-Франківськ. Парламентська Асамблея Ради Європи щороку пропонує чотири нагороди: Європейський Диплом, Прапор Честі, Дошка Пошани і Приз Європи. Нагородження різними рівнями призів є поступовим. Після отримання Європейського Диплому початкового рівня, муніципалітети-кандидати повинні згодом подати заявку на Прапор Честі, а потім на Дошку Пошани, щоб конкурувати на найвищому рівні - Призу Європи. Премія допомагає містам і муніципалітетам стати помітнішими на європейській арені та налагодити зв’язки з іншими муніципалітетами.
 
Область: 
Хмельницька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)