Ігор Довірак - голова Печеніжинської ОТГ, яка утворена 24 липня 2015 року з адміністративним центром у смт. Печеніжин.
«Я ініціював об'єднання 9 гірських населених пунктів нашого краю. Площа громади 186 кв кілометрів, кількість жителів 17,6 тисяч осіб. Візитівкою нашого краю є Тисовий заказник. Нам вдалось прийняти стратегію розвитку громади, міжнародні друзі допомогли написати нам цей документ», - каже голова ОТГ.
До об'єднання бюджет складав 4 млн, після 60 млн гривень. Держава надала 11,1 млн грн медсубвенції та 23,1 млн грн - освітньої. Базова субвенція - 8,1 млн грн. Щодо видатків на розвиток громади - 45% бюджету 2016 року.
«Ми повинні були доказати мешканцям восьми сіл, що громада достатньо ефективна, були обрані сільські старости», - відмітив І. Довірак.
Власні доходи прогнозовано зросли на понад 2,5 мільйони гривень.
«Позитивом є створення ЦНАПу, який запрацював з січня 2016 року. На даний час ми надали більше 700 послуг. У шкільних закладах замінили вікна на енергозберігаючі, також Печеніжинська школа отримала шкільний автобус у співпраці з обласною владою. Нам вдалось реалізувати за кошти інфраструктурної субвенції 15 проектів. Мені це не дуже подобається, бо я не прихильник розпорошування коштів, але я мушу прислухатися», - розповів голова ОТГ.
На благоустрій населених пунктів Печеніжинської ОТГ у минулому році виділено 975 тис грн.
«Кожен населений пункт отримав на розвиток не менше 850 тисяч гривень, крім двох, які отримали понад мільйон», - пояснив голова Печеніжинської ОТГ. Розпочато будівництво критих спортивних залів у 4 населених пунктах. Також громада викупила пожежний автомобіль. Також ми підписали заявку на фінансування з Програми транспортного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Розмір цієї заявки складає розмір нашого річного бюджету", - резюмував голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак.