Гніздичівська громада і успіх: перша ОТГ, яка розробила інвестиційний паспорт

Рік тому, у жовтні, селище Гніздичів стало центром об’єднаної територіальної громади, в яку входять ще п’ять сіл. За один рік їм вдалося зробити ще, що нашій державі не вдалося за 25. У селах тепер є вуличне освітлення, хороші дороги, нові вікна в навчальних закладах і навіть музична школа, а бюджет набагато перевищив прогнозовану цифру.

Гніздичів – селище міського типу за 65 км від Львова. До складу громади ще входять села Руда, Лівчиці, Ганнівці, Покрівці та Королівка.

Гніздичівська громада була першою в Україні, яка створила інвестиційний паспорт, документ з інформацією про регіон, здатною зацікавити бізнес. Зараз бюджет громади вже в десять разів перевищив допомогу держави. Після того, як був сформований інвестиційний паспорт, вже троє потенційних інвесторів звернулися з пропозиціями. Заступник сільголови розповідає, що зараз вони сподіваються залучити інвесторів для використання одного з найбільших незадіяних приміщень села – газапарату, який становить 6 тис м. кв.

За рік існування громади отримані результати в рази перевищили очікування. Зібраний бюджет за попередніми розрахунками становив п’ять з половиною млн грн., але за десять місяців вже дорівнює семи з половиною млн грн. У 2016 році бюджет Гніздичева отримав майже 1,8 млн грн субвенцій  та дотацій (кошти з держбюджету), а всього дохід громади складає 18 млн грн., що в десять разів більше, ніж допомога держави. У 2018 році сільрада планує вже не отримувати субвенцій, а з 2019 почати платити в держбюджет самим.

Село і успіх: бюджет громади у десять разів перевищив державну допомогу

Тепер у Гніздичів приїздять селищні голови із різних регіонів України, щоб ознайомитися з тим, що вдалося активістам змінити в селах територіальної громади за всього лише рік після реформи. За цей час у селах громади зробили ремонт доріг, з’явилося вуличне освітлення і дорожні знаки. З’явилася дитяча музична школа, відбувся велоквест для молоді. Влада громади провела ряд енергозберігаючих заходів: реконструювали котельню і замінили вікна та двері в школах на металопластикові.

У селищі розповіли, що в планах на майбутнє – завершити будівництво опорної школи. Це новітні навчальні заклади для маленьких містечок і сіл, які матимуть їдальню, спорткомплекс, лабораторії тощо. Планують також продовжити благоустрій територій, закупити лікувально-діагностичне обладнання, реконструювати систему водопостачання та створити центр адміністративних послуг.

Джерело

Область: 
Львівська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)