Діджиталізація у Глибоцькій громаді

У Глибоцькій громаді Чернівецької області основним каналом комунікації влади з жителями став один з месенджерів. За його допомогою не тільки дізнаються головні новини, а й шукають працівників, рекламують місцевий бізнес та голосують за різноманітні ініціативи. Зараз у ньому понад 3 тис. учасників, і він є основним засобом комунікації селищної ради з жителями 
"Наш канал дозволяє мені бути в курсі всього, що відбувається у громаді, бо його учасники мають можливість відповідати мені особисто. А я при цьому бачу ще й номери їхніх телефонів, тож можу одразу зателефонувати і уточнити щось, заспокоїти, пояснити тощо. Мабуть, кращого засобу спілкування з жителями громади у нас ще не було. Раніше основним каналом комунікації ми вважали районну газету. Однак часи змінилися, і нам теж не можна стояти на місці. В інформаційну епоху інформацію треба надавати швидше", - розповів голова Глибоцької громади Григорій Ванзуряк.
Тепер районна газета, офіційний сайт громади і її профіль у соціальній мережі з двома тисячами фоловерів фактично підтримують канал в месенджері, через який іде найбільша кількість інформації. Нова модель комунікацій з жителями громади відкрила для її керівництва широкі можливості. «Громада Today» оперативно повідомляє про планові відключення електроенергії, води та газу, а також про дні, у які сміттєвоз забиратиме тверді побутові відходи у тих чи інших селах тощо.
А ще канал «розкручує» офіційний сайт Глибоцької громади. Щоб зробити його ще більш затребуваним, на ньому дозволили створювати сторінки тих чи інших місцевих підприємств. Саме на них дають посилання на месенджер-каналі, коли там розміщують рекламу цих підприємств. На період карантину, щоб підтримати місцевий бізнес, влада громади прийняла рішення розміщувати цю рекламу безкоштовно.
 
 
Область: 
Чернівецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)