Цікавий досвід вирішення проблеми недостатності кадрів продемонструвала Мокрокалигірська ОТГ

Мокрокалигірська об’єднана територіальна громада на Черкащині утворилася 4 вересня 2015 року. У підпорядкуванні громади села Мокра Калигірка (центр громади), Єлизаветка, Суха Калигірка, Ярошівка. Перші вибори на голови громади відбулися 25 жовтня 2015 року. Перші вибори старост пройшли 24 січня 2016 року.

Громада працює вже майже рік в нових умовах, в новому форматі. Переваги від об’єднання, розповідає голова громади Вікторія Пипа, відчули одразу після нового року, коли побачили бюджет і його наповнення від ПДФО.

«Найперше, що тішить, ми придбали шкільний автобус для перевезення діток у нашої громади», - зазначає В.Пипа. У громаді дві загальноосвітні школи  - Мокрокалигірська загальноосвітня школа та Ярошівська загальноосвітня школа, до яких доїжджають дітки із сусідніх трьох сіл. Щоб забезпечити їх нормальне підвезення до навчальних закладів, вирішено було придбати власний транспорт.

  

Кошти виділеної державою інфраструктурної субвенції в розмірі 4 млн 160 тис грн спрямовано на капітальний ремонт доріг. Населені пункти у громаді розташовані по кільцю, тому одним із першочергових завдань стало забезпечити якісні дороги та транспортне сполучення між ними.

З інших інфраструктурних досягнень - розпочались роботи із підготовки приміщення та ремонту для майбутнього Центр надання адміністративних послуг та облаштування в Ярошівці вуличного освітлення на суму 458 тис грн.

Голова громади В.Пипа розповідає, що, серед іншого, тривають роботи з реконструкції приміщення під теплогенераторну із встановленням двох твердопаливних котлів, щоб забезпечити теплопостачання в Центрі первинної медико-санітарної допомоги та дитячому садочку «Ромашка», який знаходиться в селі Мокра Калигірка.

У громаді цікаво підійшли до питання недостатності кадрового потенціалу. Це не поодинокий випадок серед ОТГ. Зокрема, у Мокрій Калигірці не вистачає лікарів. Для початку, депутати сільської ради прийняли відповідне рішення та звернулися до вищих навчальних закладів України для того, щоб запросити молодих спеціалістів і лікарів в об’єднану громаду. Але, на жаль, на їх звернення ніхто не відгукнувся. І в громаді пішли іншим шляхом.

Знову ж таки на сесії прийняли рішення про направлення на навчання та виділення для цього коштів для підвищення кваліфікації свого лікаря, який проживає на території громади. І вже цього року виділено кошти для проходження навчання ще трьох лікарів, які згодом будуть працювати на території Мокрокалигірської об’єднаної громади.

Окрім цього, громада придбала для майбутнього лікаря громади облаштований будинок з 25 сотками землі та запрошує переїхати і працювати у Мокрокалигірській об’єднаній територіальній громаді.

Область: 
Черкаська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)