Будівництво доріг та заходи з енергозбереження – основні напрямки діяльності першопроходця об'єднання на Закарпатті - Тячівської ОТГ

 

Тячівська міська об’єднана громада – першопроходець децентралізаційної реформи на Закарпатті. Наприкінці минулого року виповнилася перша річниця її діяльності, яка переконливо засвідчила правильність обраного курсу. До складу ОТГ входить 5 населених пунктів різної величини, а кількість населення складає більше 20 тис. жителів.

Голова об’єднаної громади Іван Ковач розповів, що за минулий рік фінансові показники об’єднаної територіальної громади зросли у рази. Якщо фактичні надходження до загального фонду у 2015 році складали 20 942.6 тис. грн., то за 11 місяців 2016 року - 89 400 тис. грн., у тому числі власні доходи зросли з 18 283.6 тис. грн., до 49 583.6 тис. грн.

Збільшення фінансових надходжень, у тому числі й субвенцій з держбюджету на формування інфраструктури ОТГ та соціально-економічний розвиток окремих територій, кошти з ДФРР дали можливість упродовж минулого року:

- провести капітальний ремонт центральної та бічних вулиць у с.Тячівка,

- фактично заново прокласти 8 км. дороги у с.Лази загальною кошторисною вартістю 19 531 тис. грн.,

- збудувати мережу вуличного освітлення вул. Молодіжної, Борканюка, Садової, Ентузіастів, Перемоги, Молодіжної Гвардійської, Миру, Грушевського Народної та ряду інших у с.Лази та низці вулиць у м.Тячів,

- обладнати дитячі ігрові майданчики у селах Руське Поле та Лази,

- провести капітальну реконструкцію з облаштуванням покриття міні-футбольного поля у ЗОШ І-ІІ ступенів села Руське Поле та розпочати капітальний ремонт приміщень ДНЗ №2 у цьому ж селі,

- збудувати зливну каналізацію по вул. Армійській у м.Тячів.

- продовжити будівництво сучасного спорткомплексу у м.Тячів загальною кошторисною вартістю майже 22 млн. грн.

- продовжити реконструкцію адмінбудівлі для розташування центру надання адміністративних послуг у м.Тячів.

У планах Тячівської громади на 2017 рік – продовження будівництва доріг, зокрема, від центральної траси до с.Руське Поле, до сіл Округла та Тячівка.

Також у Тячеві будують водовідлив на одній з центральних вулиць та розпочнуть масштабні роботи по благоустрою в’їзду у місто. У 2017 році буде продовжено будівельні роботи з енергозбереження на соціальних об’єктах. Зокрема, у селі Руське Поле планують будувати котельню на альтернативному паливі, яка подаватиме тепло одночасно у школу, дитсадок і клуб, будуть встановлені енергозберігаючі вікна на дитсадку, мають намір купити шкільний автобус.

Вже наприкінці першого кварталу відкриється сучасний спорткомплекс, який стане справжньою окрасою Тячева.

І це далеко не повний перелік робіт на об’єктах соціальної інфраструктури громади, адже в ОТГ ще очікують позитивних рішень по виділенню коштів з державного фонду регіонального розвитку на 2017 рік.

Область: 
Закарпатська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)