Балтська громада на Одещині розробила успішну практику впорядкування оренди землі

Балтська ОТГ Одеської області прийняла Положення про надання в оренду нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

За словами голови громади Сергія Мазура, таким чином розпочалося правове врегулювання процесу надання в оренду невитребуваних земельних ділянок на території об’єднаної громади.

"На жаль, через законодавчу неврегульованість, фактичне використання цієї категорії земель було не контрольоване. Що стосується прийняття положення, ми до цього йшли майже півроку, погоджуючи свої дії з Держгеокадастром, Державною службою України з регуляторної політики, вивчаючи думку аграріїв, старост сіл, депутатського корпусу. Після цього було прийнято рішення винести проект Положення на розгляд сесії, який було прийнято більшістю голосів депутатів. Тепер тим, хто обробляє землі так званої колективної власності, ми даватимемо можливість продовжувати працювати, але при цьому значно збільшуємо суму орендної плати, а також виставляємо умови щодо кількості найманих працівників залежно від загальної площі обробітку, легалізації робочих місць та сплати податків до бюджету. Ще одна проблемна категорія земель - садки, які в процесі розпаювання теж залишилися у колективній власності, не визначеної земельним законодавством. Суттєвим зрушенням для нас було б прийняття Верховною Радою законопроекту про передачу таких земель у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам. Але цього закону немає. Ми будемо укладати договори оренди з представниками аграрного бізнесу, аби не стримувати процес надходження коштів до бюджету громади", - пояснив голова громади.

Отже, у громаді розпочалося правове врегулювання процесу надання в оренду невитребуваних земельних ділянок на території об’єднаної громади. Тепер тим, хто обробляє землі так званої колективної власності, надаватиметься можливість продовжувати працювати, але при цьому значно збільшується сума орендної плати, а також виставляються умови щодо кількості найманих працівників залежно від загальної площі обробітку, легалізації робочих місць та сплати податків до бюджету. Крім того, будуть укладатися договори оренди з представниками аграрного бізнесу, аби не стримувати процес надходження коштів до бюджету громади. 

Очікуваний результат - впорядкування сфери земельних правовідносин, зростання надходжень до бюджету ОТГ, встановлення зрозумілих та прозорих правил користування змелею.

Область: 
Одеська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)