30 / Вересень, 2017
 
29 вересня в Київській міській державній адміністрації відбулось засідання круглого столу на тему «Зробити Київ дружнім і безбар'єрним. Успішний регіональний та зарубіжний досвід» у рамках дводенного практикуму із галузевої законотворчості та адвокасі з питань соціального захисту населення для фахівців органів місцевого самоврядування. Захід організовано спільно з Асоціацією міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
 
 
 
Модерували засідання Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю Панасюк Раїса та Директор Департаменту соціальної політики КМДА Крикунов Юрій. У засіданні, окрім представників органів місцевого самоврядування, взяли участь також громадські організації та активісти.
 
 
Так, досвід Вінниці у впровадженні доступності та безбар’єрності був представлений, членами громадської організації «Гармонія»  Нецкіною Людмилою та Жуковською Сюзанною. Громадський діяч Колінько Артем спільно із заступником міського голови міста Жовті Води представили спільну роботу щодо розвитку доступності свого міста. Громадські діячі із Маневичів Шишолик Наталя та із Горішніх Плавнів Федоренко Микола висвітлили власний досвід у розвитку безбар’єрності та взаємодії із місцевою владою у своїх містах.
Також, у заході взяли участь представники громадської ініціативи «Доступно.UA», благодійного фонду «Асоціація інклюзивної країни», проекту ПРООН «Універсальний дизайн» та інші.
Під час засідання круглого столу були презентовані Концепція розвитку велосипедної інфраструктури в м. Києві та проект міської цільової програми “Київ без бар’єрів”.
Як зазначила Панасюк Раїса, сьогодні «доступність» це не тільки пандуси, питання потрібно вирішувати комплексно, необхідно рухатися від точкових рішень до системності.
Позаштатний радник Львівського міського голови Грибальський Ярослав зауважив, що впроваджувати інфраструктурну доступність потрібно уже на стадії планування, складання проектів, перед прийняттям в експлуатацію об’єктів.
Аналітик Асоціації міст України Миколюк Назар наголосив, що мета цього засідання не тільки допомогти Києву стати доступним, але й сприяти розвитку доступності у містах, які знаходяться на цьому заході. Нагадуємо, що на круглому столі були присутні близько 30 міст, селищ та сіл – членів Асоціації міст України.
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)