17 / Червень, 2021
15 червня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проєкт Закону «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» №3508-д. Це важливий законопроєкт, оскільки спрямований на вирішення головних проблем комунальної теплоенергетики.
Асоціація міст України вітає прийняття у першому читанні законопроєкту №3508-д, оскільки – це перший крок до вирішення проблем комунальної теплоенергетики, і висловлює вдячність Голові Верховної Ради України Д.Разумкову та народним депутатам України.
Проєкт Закону №3508-д передбачає:
  • погашення заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами ТКЕ;
  • реструктуризацію заборгованості підприємств ТКЕ за природний газ перед НАК «Нафтогаз України»;
  • списання накладених на підприємства ТКЕ штрафних санкцій за заборгованість по природному газу.
Результатом прийняття цього закону стане стабільна робота підприємств комунальної теплоенергетики і надійне забезпечення теплом та гарячою водою жителів громад.

Нагадаємо, за підсумками обговорення проблем комунальної теплоенергетики на засіданні Консультаційної ради з питань місцевого самоврядування 11 травня голова Верховної Ради України Дмитро Разумков доручив Голові Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг прискорити розгляд важливого законопроєкту, спрямованого на забезпечення споживачів послугами підприємств теплопостачання (читати більше).

Також проблемні питання забезпечення постачання природним газом підприємств комунальної теплоенергетики обговорювалися на нараді, яку 21 травня провів Президент України В.Зеленський За результатами зустрічі було досягнуто  низки домовленостей (читати більше).

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)