26 / Липень, 2024

Представники Житомирської громади відвідали місто Віла-Нова-де-Фамалікан (Португалія) 17 – 19 липня 2024 року з навчальним візитом, організованим Асоціацією міст України.

До складу української делегації ввійшли:
Світлана Ольшанська, перша заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Житомирської міської ради,
Вікторія Сичова, директорка департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради,
Марія Піонтківська, комерційна директорка ТОВ «Швейна фабрика «Марічка»,
Аліна Бацманова, менеджерка компанії Ost Won atelier,
Микола Янушевич, власник компанії LLC «Kraftovyi svit»,
Галина Бондар, власниця і керівниця компанії «Королева ночі»,
Марина Теплова, керівниця проєкту «Підтримка зміцнення партнерства між муніципалітетами України та ЄС з фокусом на бізнес-можливості», Асоціація міст України.

Навчальний бізнес-візит став продовженням зустрічей, на яких напрацьовувалися ключові запити від місцевого бізнесу для подальшої розробки і реалізації спільних проєктів.

Марина Михайленко, посол України в Португалії, та Маріу Пассош, мер міста Віла-Нова-де-Фамалікан, зустрілися з представниками української делегації.

«Житомирщина славиться своєю текстильною галуззю, як і Фамалікау широко відоме брендом «Місто Текстилю» та є третім в Португалії за обсягами експорту. Для Житомирської громади надважливим є початок реалізації конкретних проєктів з португальськими підприємцями задля економічного відновлення України», - зазначила Марина Михайленко.

Паула Дорадо, представниця міської ради Віла-Нова-де-Фамалікан, привітала представників України та висловила готовність поділитися досвідом та усіма бізнес-напрацюваннями.

Антоніо Браз Коста, голова Національного текстильного центру, провів презентацію технологічного центру CITEVЕ, який виконує різнопланові дослідження для текстильної галузі Португалії. Він детально зупинився на особливостях формування кластеру текстильних бізнесів Португалії та зазначив, що розуміє, з якими викликами доведеться мати справу українським представникам легкої промисловості у звʼязку зі вступом країни до ЄС. Саме тому представники CITEVЕ готові надати підтримку та допомогу українському бізнесу в питаннях необхідної сертифікації.

Під час візиту до технологічного центру CITEVE представники Житомирської делегації обмінялися практичними напрацюваннями та досвідом ведення бізнесу з підприємцями Віла-Нова-де-Фамалікан.

Мануель Гонсалвес, власник компанії TMG, розповів про історію бренду, виробничі і стратегічні пріоритети та провів екскурсію фабрикою. Він виявив зацікавленість у питанні пошуку постачальників сировини з України.

Жозе Тейшейра, менеджер компанії Riopele, детально зупинився на особливостях роботи компанії. Він зазначив, що бренд надає партнерам послуги повного циклу зі створення тканин – від нитки до готового виробу. Також Riopele має свої дослідницькі лабораторії, де тканини випробовують на різні види пошкоджень, взаємодію з хімічними сполуками тощо.

Пауло Перейра, власник компанії AAC Têxteis, поділився досвідом виробництв колекцій для люксових брендів. Він звернув увагу, що в його компанії працюють експерти, які відстежують тенденції світу моди, тримають під пильним контролем дизайнерські та текстильні інновації, що допомагає впроваджувати креативні ідеї в життя.

Наприкінці навчального візиту учасники делегації побували у виноробні Казаль-де-Вентозела, де ознайомилися з технологічними особливостями вироблення вина.

Аліна Бацманова відзначила високий технологічний рівень обладнання, яке виконує одночасно кілька процесів. Також вона відмітила активний розвиток глобальних трендів щодо піклування про довкілля, використання натуральних матеріалів, налагодження безвідходного виробництва. Окремої уваги заслуговують організаційні моменти, які стосуються підтримки ментального і фізичного здоров’я працівників.

У результаті навчального візиту була досягнута низка домовленостей про подальшу співпрацю з підтримки бізнесу та місцевого економічного розвитку Житомирської міської громади та Віла-Нова-де-Фамілікан, а саме:

- надання фахівцями технологічного центру CITEVЕ консультативної допомоги щодо сертифікації технологічної продукції відповідно до вимог Європейського Союзу;

- розвиток співпраці малого та середнього бізнесу у форматі B2B, зокрема участь підприємців Житомирської громади у виставках, бізнес-форумах та конференціях у Віла-Нова-де-Фамілікан;

- запозичення досвіду організації праці, роботизацїї та безвідходного виробництва для посилення економічної спроможності підприємств і покращення умов праці співробітників. Відбулась бізнес-зустріч українського бізнесу з компаніями ROQ, Maxel, OldTrading, Ultracreative, Louropel та Dune Bleue;

- започаткування та розвиток співробітництва українських та португальських підприємців, які працюють в аналогічних напрямках. Бренд OST WON зацікавився співпрацею з компанією Dune Bleue, яка є підрядником для вироблення шкарпеток. А компанія Королева Ночі мала бізнес-зустріч з представником однієї з найдавніших фабрик із виробництва ґудзиків в Португалії Louropel.

Підбиваючи підсумки візиту, представники української делегації відмітили, що знайомство з представниками текстильного бізнес-кластеру Португалії та технологічними особливостями виробничих процесів на підприємствах, мотивують здобувати нові знання для розвитку та впровадження аналогічних процесів в Україні, сприяють формуванню простору для спільних проєктів, колаборацій та реплікації досвіду.

Захід організовано Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», в межах Програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини. Реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Програма, спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

Детальніше: www.eu4business.org.ua.

Зміст публікації є виключною відповідальністю Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціації міст України» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

 

 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)