23 / Грудень, 2021
23 грудня відбулося засідання фахової секторальної мережі з питань публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури, організоване в рамках Ініціативи «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Учасники: представники органів місцевого самоврядування (сільські, селищні, міські голови та їх заступники), керівники (представники) виконавчих органів сільських, селищних, сільських рад з питань житлово-комунального господарства; представники Міністерства розвитку громад та територій.
Модератором виступив експерт Аналітичного центру Асоціації міст України з питань публічних (комунальних послуг та супутньої інфраструктури) Олег Гарник.
Темою Діалогового заходу було обговорення та оновлення стратегічного напрямку розвитку сфери «Житлово-комунальне господарство» Асоціації міст України та секторальних проблем у даній сфері.
Експерт АМУ з питань публічних (комунальних) послуг та супутньої інфраструктури Олег Гарник привітав учасників та передав слово Олександру Катриченку, заступнику Криворізького міського голови, голові Секції АМУ з питань ЖКГ. Олександр Катриченко також привітав учасників заходу, після чого зупинився на окремих проблемних питаннях сфери, поділився досвідом по їх вирішенню, закликав учасників заходу активно долучатися до дискусії та обговорення. Зокрема, він зосередився на описі проблем, баченні сфери ЖКГ у майбутньому, очікуваних результатах, сприятливих факторах, а також загрозах і перешкодах. Окрема увага була присвячена обговоренню Стратегічних та операційних цілей, досягнення яких забезпечить розвиток сфери ЖКГ.
Після цього учасники заходу перейшли до обговорення наступних проблем сфери ЖКГ:
  • недостатність обсягів природного газу за спеціальною ціною для забезпечення теплопостачання та гарячого водопостачання побутових споживачів, а також підприємств, установ та організацій бюджетної сфери;
  • загроза невиконання підприємствами теплопостачання та суб’єктами господарювання бюджетної сфери умов укладених з ГК «Нафтогаз Трейдинг» договорів на постачання природного газу;
  • необхідність встановлення фіксованого тарифу на електричну енергію для суб’єктів господарювання бюджетної сфери та комунальних підприємств критичної інфраструктури.
   
Костянтин Пісмарьов, Директор департаменту з питань управління енергетичними підприємствами Маріупольської міської ради, розпочав обговорення недостатності обсягів природного газу за спеціальною ціною для забезпечення теплопостачання та гарячого водопостачання побутових споживачів, а також підприємств, установ та організацій бюджетної сфери. Він зазначив, що найгірша ситуація склалася на початку опалювального сезону, коли, через різке зниження температур, міста використали набагато більше газу ніж передбачалося у формулі.
    
Костянтин Бармін, заступник Чугуївського міського голови, розповів про загрозу невиконання підприємствами теплопостачання та суб’єктами господарювання бюджетної сфери умов укладених з ГК «Нафтогаз Трейдинг» договорів на постачання природного газу. А про необхідність встановлення фіксованого тарифу на електричну енергію для суб’єктів господарювання бюджетної сфери та комунальних підприємств критичної інфраструктури висловилася Олена Сидоренко, Оржицький селищний голова.
   
Представники органів місцевого самоврядування активно долучилися до обговорення проблемних питань сфери ЖКГ, передбачених порядком денним Діалогового заходу, і не тільки. Так окрім проблем проходження опалювального сезону та забезпечення бюджетної сфери електроенергією за стабільними цінами, учасники обговорили також питання проведення ОМС конкурсів з визначення управителів багатоквартирних будинків та списання з балансів органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств таких будинків. Зокрема, досвідом Києва з цих питань поділилася з учасниками діалогового заходу Віра Радченко, начальник Управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури КМДА. До дискусії з цих питань також долучилися Валерій Мартинюк, начальник управління житлово-комунального господарства Коростенської міської ради та Олександр Катриченко, заступник Криворізького міського голови, голова Секції АМУ з питань ЖКГ. Експерт АМУ з питань публічних (комунальних) послуг та супутньої інфраструктури Олег Гарник підсумував результати засідання та обговорив із представниками громад тематики наступних засідань фахової мережі.
Відео заходу:

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)