11 / Квітень, 2017
На адресу Асоціації міст України надходять численні звернення місцевих рад щодо нестачі фінансового ресурсу для розбудови вулиць і доріг населених пунктів. Проблема належного фінансування доріг комунальної власності стоїть дуже гостро. Деякі ділянки таких автодоріг перебувають у вкрай  незадовільному стані, що призводить до збільшення аварійності, втрат і збитків унаслідок ДТП, створює незручності для пішоходів.
Асоціація міст України за ініціативи народного депутата України Олега Медуниці підготувала проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг». Мета законопроекту –  забезпечення фінансовим ресурсом місцевих бюджетів для здійснення повноважень з утримання доріг комунальної власності). Законопроект зареєстрований за №6308 від 06.04.2017.
Проектом пропонується внести зміни до пункту 33 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, якими передбачити можливість спрямування коштів від перевиконання  загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів (експеримент з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг) на дороги комунальної власності (вулиці і дороги міст та інших населених пунктів). АМУ переконана, що залучення до місцевих бюджетів додаткових надходжень сприятиме ефективному управлінню комунальним дорожнім господарством, поліпшить транспортно-експлуатаційний стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів.
Вирішення проблеми утримання комунального дорожнього господарства потребує нагального вирішення з метою комплексної розбудови регіонів, їх сталого соціально-економічний розвитку та проведення секторальних реформ.
Асоціація міст України сподівається на підтримку цього законопроекту народними депутатами України та якнайшвидше його прийняття Верховною Радою.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)