10 / Листопад, 2023

У дискусії «За і проти переходу на зарахування ПДФО за місцем проживання платників податку», яка відбулась 6 листопада 2023 року  під час семінару «Реформування системи розподілу ПДФО в Україні» у м.Київ, Оксана Продан, радниця Голови Асоціації міст України, представила позицію Асоціації міст України.

«Асоціація міст України виступає за сплату ПДФО за місцем виникнення цього податку, за місцем знаходження робочого місця людини.

Саме такий підхід актуальний для України зараз, адже велика кількість громад втратили своїх мешканців, а отже ПДФО за них не отримають. Громади повинні розуміти, що саме створення робочого місця дасть додаткові надходження до бюджету. Більше того, так, через створення можливостей для роботи, громади повернуть людей і з їхніх податків забезпечать розвиток інфраструктури.

Правління Асоціації міст України в 2021 році прийняло рішення підтримати законопроєкти, які були на той момент зареєстровані в парламенті: №5244-3, автор Білозір, та №5364, автор Ляшенко.

Україна зараз в особливих умовах, нам потрібні відбудова й відновлення, потрібно створювати робочі місця, а цього можна досягти через сплату ПДФО за місцезнаходженням потужностей, робочого місця працівника», - зазначила Оксана Продан.

У дискусії також взяли участь:

Віталій Безгін, Народний депутат України,

Лариса Білозір, Народний депутат України,

Дмитро Микиша, Народний депутат України,

Олександра Азархіна, Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України,

Томаш Остропольський, Перший секретар та спеціаліст з питань децентралізації та секторальних реформ Представництва ЄС в Україні,

Ієва Калніна, Керівниця проєкту, SALAR International,

Сорен Гербст, Керівник відділу підтримки багаторівневої системи управління, “U-LEAD з Європою”,

Тоні Левітас, представник SALAR International,

Олександр Корень, Директор Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Міністерства фінансів України.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)