17 / Листопад, 2020
На численні звернення до Асоціації міст України щодо можливостей використання коштів, які виділені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 р. №984  «Про виділення у 2020 році коштів на забезпечення дезінфікуючими засобами захисту учасників освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти» та саме зараз надходять від облдержадміністрацій до керівників місцевих органів управління освітою, повідомляємо наступне.
Уряд прийняв рішення допомогти органам місцевого самоврядування підтримати безпечні умови навчання під час карантину та запобігти поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, яке й закріплено у Постанові 984 через внесення відповідних змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”. Так, пункт 4 Порядку, яким визначається на що спрямовується освітня субвенція, доповнено «на закупівлю засобів захисту учасників освітнього процесу». Однак, кошти можна використовувати лише на дезінфікуючі засоби для шкіри рук та дезінфікуючи засоби для обробки поверхонь, як зазначено у пункту 15 Порядку (із змінами).
У Міністерстві освіти і науки України уточнили, що на наступний рік у Держбюджеті-2021 не заплановано субвенцію на закупівлю засобів захисту учасників освітнього процесу, тому використати кошти необхідно до кінця поточного року, оскільки у разі невикористання вони повертаються до Державного бюджету України.
Асоціація міст України, розуміючи потребу в індивідуальних засобах захисту для педагогічних працівників закладів освіти, нагадує, що на закупівлю масок, щитків та інших засобів індивідуального захисту учасників освітнього процесу передбачено використання залишків коштів освітньої субвенції 2020, згідно із змінами до Порядку та умов надання освітньої субвенції, внесеними постановою Уряду від 4 листопада 2020 р. №1064.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)