14 / Лютий, 2023
Асоціація міст України звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, до Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету  та до Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів з тим, щоб депутати доопрацювали проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» від 18.01.2023 № 8367.
Законопроєкт, якого чекають мешканці зруйнованих агресором будівель, спрямований на реструктуризацію боргів за житлово-комунальні послуги, що виникли під час бойових дій, в наявній редакції не вирішує завдань, які на нього покладено.
Асоціація міст України зауважує, що без доопрацювання закон може залишитись лише “на папері”, оскільки в ньому не передбачено механізму та джерел відшкодування надавачам послуг витрат, які вони вже понесли, щоб надати газ, електроенергію та послуги з їх доставки. Прийняття законопроєкту без зазначених пропозицій, без забезпечення фінансування надавачів послуг, створить глобальні банкрутства житлово-комунальної та теплопостачальної систем в багатьох громадах та позбавить можливості отримувати послуги всіх споживачів.
Тому Асоціація міст України ініціює створення на законодавчому рівні механізмів державної допомоги споживачам, які мають  заборгованість, що виникла не з їх вини. Така компенсація повинна бути забезпечена закладеними в державному бюджеті коштами, які будуть спрямовані людям для погашення заборгованості, що виникла через бойові дії.
 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)