05 / Квітень, 2017
4 квітня Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №4941-д «Про енергетичну ефективність будівель».
Згідно із законопроектом, для об’єктів будівництва та існуючих будівель передбачається сертифікація енергоефективності, з метою визначення фактичних показників та проведення оцінки їх відповідності установленим мінімальним вимогам до енергоефективності будівель, розроблення рекомендацій щодо підвищення рівня енергоефективності будівлі, що враховують місцеві кліматичні умови та є технічно та економічно обґрунтованими.
Урядовий законопроект був  доопрацьований робочою групою, що працювала у Комітеті Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, в роботі якої активну участь брали представники Асоціації  міст України. АМУ у цілому підтримала проект закону, але висловила до нього певні зауваження, які були були враховані під час засідань робочої групи, таким чином прийнятий парламентом за основу законопроект враховує інтереси органів місцевого самоврядування. 
«Введення в дію закону стимулює споживачів заощаджувати ресурси, наближає Україну до європейського рівня послуг, відкриває ринок енергоаудиту»,  — зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко. Прийняття закону дозволить на 20-25% зменшити споживання енергії у будинках та отримати черговий транш макрофінансової допомоги ЄС у 600 млн євро, який буде направлено на енергомодернізацію будівель.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)