16 / Березень, 2017
14 березня Верховна Рада прийняла за основу та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об'єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів» (№5520). Прийняття цього законопроекту – важливий крок на шляху створення спроможних територіальних громад.
 
Громади Луганщини відчують позитивні зрушення
«Цей законопроект дозволить закінчити процес об’єднання десяткам громад, створених на межі районів, які через позицію ЦВК не поспішали приймати остаточне рішення. В Луганській області це Щастинська ОТГ, яка може отримати нове дихання в легалізації та отриманні статусу спроможної громади. Це особливо важливо для Луганщини і для всієї України. Саме ця громада, яка знаходиться на межі із зоною АТО може показати високу якість життя за рахунок отримання фінансових ресурсів, впровадження проектів розвитку та налагодження інфраструктури», – зазначила виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталія Бойко.
За її словами, позитивні зрушення відчують на собі мешканці сільських територій Передільської сільської та Петропавлівської селищної громад, які зможуть отримувати всі необхідні послуги на локальному рівні в районі 10 км, а не за 65 км в районному центрі Станиці Луганській.
Окрім того, громада вже більше року чекає на проведення місцевих виборів і розробила Стратегію розвитку до 2025 року на підставі Закону України «Про співробітництво територіальних громад», яку затвердили Щастинська міська, Петропавлівська селищна та Передільська сільська ради. Затвердження відбулося ще в 2016 році. Сьогодні ці ради мають спільні наміри та проекти міжмуніципального співробітництва серед яких Центр надання адміністративних послуг, зовнішнє освітлення, дороги, полігон ТПВ та інші.
«Цей законопроект також відкриває можливості і для інших громад, які мають утворитися шляхом об'єднання громад із різних районів, а саме Золотівській, Лозно-Олександрівській, Містківській, Нижньодуванській та Новоастраханській ОТГ», – підкреслює Наталія Бойко.
 
Шлях до проведення виборів у Новоднострівській об’єднаній територіальній громаді відкрито
Раніше Центральна виборча комісія заявила про відсутність правових підстав щодо призначення перших місцевих виборів у майже 40 об’єднаних громадах, у тому числі і Новодністровської, через необхідність, зокрема, зміни меж районів. «Прийнятий законопроект також дозволить завершити процес утворення Чернівецької об’єднаної громади, до складу якої увійдуть м.Чернівці та с.Чорнівка», – зазначили у Чернівецькому регіональному відділення Асоціації міст України.  
 
Громади, що були утворені на території кількох районів Тернопільщини, відтепер матимуть право на проведення виборів
«В області є три великі громади, які юридично вже завершили процес об’єднання, проте Центральна виборча комісія не давала їм дозвіл на проведення перших виборів лише з однієї причини: вони були утворені на території двох районів», – повідомив начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської облдержадміністрації Володимир Харченко. Йдеться про великі повноцінні громади Тернопільщини, що, безперечно, мають право на успішне функціонування: Товстенська (близько 20 тис. населення), Зборівська (понад 20 тис. населення) та Хоростківська (14 тис. населення). «Ухвалений Верховною Радою законопроект «Про особливості добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів», повністю врегулював це питання», – підкреслив Володимир Харченко.
Крім того, за його словами, прийнятий законопроект врегульовує й процедуру формування територіальних громад навколо міст обласного значення, яких на Тернопільщині налічується чотири. Відтепер процес формування громад зможуть розпочати Тернопіль, Чортків, Бережани та Кременець.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)