09 / Червень, 2023

Громади Чернігівської та ще 14 областей із зони активних бойових дій або тимчасово окуповані недоотримають до своїх бюджетів мільйони гривень через новий Закон України № 3050 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно», який набув чинності 6-го травня 2023 року.

За цим Законом найбільш пошкоджені агресором території позбавили сплачених минулого року бізнесом коштів із податків на нерухомість і земельні ділянки.

 

«Закон негативно вплине на всі 57 громад Чернігівщини, спричинивши величезні втрати для місцевих бюджетів», - наголошує Олександр Кодола, Ніжинський міський голова.

Найбільше втратять громади Чернігова – близько 190 млн грн, Ніжина - понад 90 мільйонів.

«Оскільки основним платником в Ніжині є Укрзалізниця, що має багато земель і нерухомого майна, для нас це втрата 1/5 річних надходжень,» - зазначає О.Кодола.

Для врегулювання цього питання сім громад Чернігівщини звернулись листами до Прем'єр-міністра України, Уряду, Верховної Ради.

Є 2 варіанти вирішення проблеми, створеної цим Законом: або переглянути перелік областей і звузити їх кількість, або, згідно з бюджетним кодексом, держава має виділити субвенції на покриття цих втрат.

Громади сподіваються, що держава їх підтримає і надасть кошти, бо інакше місцевому самоврядуванню доведеться згорнути капітальні видатки, заплановані на цей рік.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)