28 / Лютий, 2019

27 лютого 2019 року Уряд прийняв постанову, яка з 1 квітня 2019 року запроваджує новий порядок відшкодування коштів за виписані Національною службою здоров’я України аптекам в закладах охорони здоров’я лікарські засоби. Уже у березні НСЗУ розпочне підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня адмініструватиме програму «Доступні ліки».
Також затверджено Порядок укладання, зміни та припинення договору про реімбурсацію і типову форму договору про реімбурсацію. Планується, що весь документообіг по цій програмі з квітня здійснюватиметься через електронну систему охорони здоров’я, запрацює електронний рецепт і НСЗУ почне оплату аптекам за програмою.
Очікується, що перехід програми «Доступні ліки» до НСЗУ дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, незалежно від місця, де рецепт було видано. Відтак, Програма стане ще доступнішою для пацієнтів. Крім того, з квітня ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна буде отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. До цього часу в аптеках-учасницях програми буде встановлене спеціальне програмне забезпечення і вони підпишуть договори з Національною службою здоров’я України.
Постановою «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів» передаються функції реімбурсації лікарських засобів Національній службі здоров’я України як розпоряднику коштів нижчого рівня після Міністерства охорони здоров’я та відповідальному виконавцю програми.
Також прийнято рішення про внесення змін у ряд актів Кабінету Міністрів у частині спрощення порядку укладання договорів на медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Зокрема скорочується список електронних документів, що подаються до НСЗУ, зменшується кількість додатків, запроваджується попередня оплата спеціалізованої медичної допомоги, знеособлюються дані, які публікує на своєму сайті НСЗУ тощо (посилання тут). 
 
Довідково. Програма «Доступні ліки» розпочалась 1 квітня 2017 року і триває майже два роки. За час роботи програми в межах програми виписано понад 33 млн рецептів на понад 1,7 млрд грн. У 2019 році кількість рецептів виросла на 6 мільйонів. Зараз вже кожна третя аптека (всього 6000) увійшла в програму (дані МОЗ).
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)