21 / Листопад, 2023

15 листопада 2023 року відбулася презентація Європейських стандартів догляду за деревами (Technical Standards in Tree Work) українською мовою, до створення яких долучились Асоціація міст України і Департамент захисту довкілля та адаптації зміни клімату Київської міської державної адміністрації.
 
У презентації взяли участь:
Володимир Прокопів, заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень,
Олександр Возний, директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА,
Юрій Бахмат, генеральний директор КО «Київзеленбуд»,
Ольга Похильченко, старший науковий співробітник Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України,
Пьотр Тишко-Хмельовець, очільник Інституту дерева у Вроцлаві (Польща).
 
Олег Гарник, експерт Аналітичного центру Асоціації міст України відзначив:
«Ми раді, що незважаючи на складний для органів місцевого самоврядування час, завдяки потужній роботі КМДА, Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату, Асоціації міст України, експертного та волонтерського середовища, ми наразі можемо презентувати Стандарти українською мовою. Ми сподіваємось найближчим часом побачити, як місто Київ запроваджує нові правила благоустрою, і цей досвід розповсюджується в інших громадах».
 
Зазначимо, що Європейські стандарти догляду за деревами (Technical Standards in Tree Work) - це підтриманий ЄС проект із розробки європейських технічних стандартів на базі кращих практик роботи з деревами: посадки, обрізки та догляду. В їхній розробці взяли участь 12 організацій із 11 країн Європи, зокрема, асоціації арбористів, наукові інститути, тренінгові та дослідницькі центри. Стандарти набули актуальності в Україні, адже вони вже активно застосовуються в країнах Європи.

Для забезпечення точного та адаптованого перекладу Стандартів українською 8 лютого 2023 року Асоціація міст України та Чеська асоціація арбористів підписали Меморандум, згідно з яким було виконано відповідну роботу.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)