18 / Лютий, 2022
18 лютого відбулися Загальні збори Чернігівського РВ АМУ, на яких обговорювалися виклики та проблеми місцевого самоврядування в умовах децентралізації.
У засіданні взяли участь: Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, а також голови територіальних громад-членів Чернігівського РВ АМУ.
Засідання відкрив голова Чернігівського РВ АМУ, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. У вступному слові він зокрема сказав:
Асоціація міст України має потужні лобістські інструменти. Кожному голові громади окремо не потрібно відстоювати інтереси свого місцевого бюджету перед центральною владою, саме для цього працює Асоціація. АМУ – це сталий майданчик, де розглядаються та вирішуються усі болючі питання, які стосуються законодавства щодо місцевого самоврядування.
Привітавши учасників зборів, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан презентував діяльність АМУ, наголосивши, що Асоціація відстоює інтереси місцевого самоврядування на національному рівні.
Голови громад підняли основні проблеми, з якими стикається місцеве самоврядування на Чернігівщині. Одне з головних питань – невиконання Меморандуму щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання.
О.Слобожан нагадав, що наприкінці 2021 року 22 млрд грн із 30 млрд грн було компенсовано муніципалітетам як різниця в тарифах – за так званою Методикою №1. Хоча Уряд схвалив, але не оприлюднив Методику №2 (тут є слушна критика, тому що є пункт 16 Меморандуму про Методику №2), на жаль, Мінфін заблокував 4 млрд грн та плюс ще 4 млрд грн так званого повернення ПДВ. «В результаті, гроші залишилися в бюджеті – і це найбільш прикро, тому що 309 народних депутатів проголосували за ці 30 млрд грн, а по факту - 8 млрд грн залишилися не використаними», - підкреслив Виконавчий директор АМУ та повідомив, що Асоціація в аналітичних записках для Уряду написала, що органи місцевого самоврядування не змогли освоїти ці гроші.
Олександр Слобожан запевнив, що Асоціація міст України тримає постійний діалог із владою та намагається вирішити усі питання і проблеми, які виникають у місцевого самоврядування.
Учасники зборів – голови територіальних громад Чернігівщини –звернули увагу на фінансове забезпечення розгортання територіальної оборони. Громади вже почали виділяти мільйони гривень з місцевих бюджетів на забезпечення батальйонів приміщеннями, фінансують медогляди та навчання. Виконавчий директор АМУ О.Слобожан висловив переконания, чим має займатися виключно держава:
Є група народних депутатів, які погодилися подати зміни до Бюджетного кодексу. На наш погляд, це має йти з державного бюджету. Потрібно просувати законопроект, щоб видатки на тероборону не йшли з місцевих бюджетів.
Галузь: