16 / Вересень, 2019

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та аналітик Аналітичного центру АМУ Людмила Мозгова взяли участь у засіданні робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій під головуванням народного депутата України, Голови підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Інни Совсун. Під час зустрічі було обговорено питання скасування пайової участі для забудовників та опрацьовано пропозиції до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (реєстр. № 1059 від 29.08.2019 року, н. д. О. О. Шулік). Ці кошти відповідно до статті 71 Бюджетного кодексу України є джерелом наповнення бюджету розвитку громад. За них будуться, зокрема, заклади дошкільної та загальної середньої освіти.

  

«ДФРР не може вважатися механізмом компенсації місцевим бюджетам втрат від пайової участі, оскільки об’єкти, що подаються на одержання коштів ДФРР, проходять конкурс. Це не гарантуватиме, що кошти отримають усі громади. Не може компенсувати кошти від сплати пайової участі і податок на нерухоме майно, оскільки до 80% об’єктів нерухомого майна не оподатковується», ‒ наголосив Олександр Слобожан і додав: «Внаслідок скасування пайової участі збитки понесуть 142 міст та 283 ОТГ, які зупинять будівництво необхідних об’єктів, у тому числі соціальної інфраструктури. Це поставить під сумнів продовження співпраці з іноземними інвесторами, зокрема НЕФКО». Таким чином, у разі прийняття остаточного рішення Верховною Радою України щодо скасування пайової участі, що складала у 2018 році 1,6 млрд грн, АМУ наполягає на запроваджені компенсаторного механізму місцевим бюджетам. Цю позицію підтримав народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин.

Представники Асоціації міст України надали народним депутатам фотографії об’єктів соціальної інфраструктури, що були збудовані за кошти пайової участі, підкресливши необхідність збереження цього джерела наповнення бюджету розвитку громад.

Насамкінець Людмила Мозгова наголосила на тому, що оприлюднена під час засідання позиція Асоціації міст України є схваленим на засіданні Правління АМУ рішенням очільників громад, а тому звернулась до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій врахувати висновки АМУ до законопроєкту та не підтримувати законодавчі пропозиції без достатніх компенсаторів втрат доходів місцевих бюджетів на розвиток інфраструктури.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)