13 / Лютий, 2020
Урядом 12 лютого прийнято розпорядження про внесення змін до перспективних планів формування територій громад Волинської та Івано-Франківської областей. Даними змінами уточнюється склад  ряду громад. Так, внесено зміни до Перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області щодо:
  •  Новицької - додано Берлогівську територіальну громаду, яка в попередній редакції віднесена до Рожнятівської територіальної громади, перші місцеві вибори до Новицької територіальної громади відбулися 23.12.2018;
  •  Рожнятівської - вилучено Берлогівську, Вільхівську, Дубівську, Князівську, Ріпненську, Цінівську, Ясеновецьку територіальні громади (не створена);
  •  Лисецької - вилучено Драгомирчанську територіальну громаду (не створена);
  •  Тисменицької - вилучено Братковецьку територіальну громаду (не створена);
  •  Єзупільської - вилучено Узинську територіальну громаду, перші місцеві вибори до Єзупільської територіальної громади відбулися 22.12.2019 лише у складі Єзупільської та Ганнусівської територіальних громад;
  • Івано-Франківської - додано Братковецьку, яка в попередній редакції віднесена до Тисменицької територіальної громади, Драгомирчанську, яка в попередній редакції віднесена до Лисецької територіальної громади, Узинську, яка в попередній редакції віднесена до Єзупільської територіальної громади. Станом на момент внесення змін до Івано-Франківської територіальної громади вже приєднадися Березівська, Братковецька, Добровлянська, Колодіївська, Підлузька, Підпечерівська, та Черніївська територіальні громади. Наразі Івано-Франківськ приєднав найбільше територіальних громад в порівнянні з іншими обласними центрами.
В перспективному плані Волинської області уточнено склад Горохівської громади. Так,   Бранівську, Бужанівську, Мар’янівську та Цегівську територіальні громади віднесено в окрему громаду з центром в смт  Мар’янівка. Нагадаємо, що вибори до Мар’янівської територіальної громади відбулися 30 червня 2019 року.
Наразі, 64 територіальні громади, в яких відбулися перші місцеві вибори у 2019 році і досі не переведені на прямі відносини з Державним бюджетом. Одна з причин – відсутність відповідних змін у перспективних планах територій областей і, як наслідок, невизнання спроможними Урядом.
Нагадаємо, Асоціація міст України наголошувала на необхідності врахування у Законі України «Про державний бюджет України на 2020 рік» переведення на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом об’єднаних територіальних громад, які провели вибори у 2019 році, та громад утворених навколо міст обласного значення.
Читати більше тут і тут.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)