21 / Жовтень, 2022
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан в ефірі на телеканалі СУСПІЛЬНЕ УЖГОРОД розповів про алгоритми економного споживання енергоресурсів та як в містах мінімізують використання електроенергії.
Він зазначив, що більше 400 об'єктів критичної інфраструктури зруйновано ракетними ударами. Комунальні служби роблять все можливе, щоб якнайшвидше відновити постачання необхідних послуг населенню. В країні почалися відключення електроенергії для уникнення аварій, адже 30 %  електростанцій пошкоджені російським агресором. Асоціація міст України неодноразово закликала на своєму сайті, телеграм каналі та фейсбуці економити електроенергію у пікові години. 
Мери українських міст також зверталися до громадян із закликом до відповідального споживання енергоресурсів, зокрема зменшити використання потужних електроприладів, а до представників бізнесу - з проханням вимкнути рекламні борди, вивіски та додаткове електричне обладнання. В муніципалітетах для економії значно обмежують роботу електротранспорту та мереж, які забезпечують роботу комунального сектору економіки. 
«Запровадження таких обмежень і відповідальне споживання електроенергії дозволить скоротити час вимушеного відключення світла», - наголосив Олександр Слобожан.
Він розповів, що Асоціація міст України запропонувала з 6:00 до 9:00 години ранку та з 23:00 до 17:00 до 23:00 години вечора ввести самообмеження на використання електроприладів: чайників, підігрівів полів, пральних машинок, посудомийок та інших пристроїв, використання яких можна перенести на нічний час доби.
«Зменшення споживання енергоресурсів на 20-30 відсотків призведе до стабілізації роботи енергосистеми», - підкреслив О.Слобожан.
 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)