07 / Січень, 2025

Представники Іванківської, Великодимерської, Бородянської громад Київської  області провели низку онлайн-зустрічей з депутатським корпусом та експертами Вестмінстерської фундації за демократію, які організувала Асоціація міст України.
 
Під час зустрічей говорили про проєкти з відновлення стратегічних об’єктів для створення передумов якісного розвитку громад, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації.

Олена Агузарова, секретарка Іванківської селищної ради, зазначила, що депутатський корпус готовий брати активну участь у розробці та обговоренні пріоритетних проєктів відновлення громади, приймати відповідні рішення з урахуванням думки Іванківської спільноти.

Оксана Кадун, перша заступниця Іванківського селищного голови, розповіла про життя громади в окупації, запеклі бої, які точилися на території громади, а також об’єкти, що найбільше постраждали внаслідок воєнних дій російської федерації. Вона висловила готовність представників Іванківщини до активної участі у проєкті з відновлення.
 
Світлана Губар, голова правління громадської організації «Родини Героїв Іванківщини», запропонувала низку ідей щодо підтримки ветеранів війни та висунула пропозицію організації в громаді позашкільних заходів для дітей з неповних родин й загиблих військовослужбовців.

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр Рубанка, заступник Великодимерського селищного голови, наголосив на важливості реалізації у Великодимерській громаді проєкту з будівництва центру безпеки громадян та надання практичних освітніх навичок учням у навчально-виховному комплексі з навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності». Наразі вже розроблена необхідна проєктно-кошторисна документація, проте фінансових ресурсів для реалізації проєкту немає, тому місцева влада шукає зовнішніх донорів та готова до різних форм співпраці та співфінансування.

Василина Сіденко, голова Молодіжної ради Великодимерської селищної ради, представила низку проєктних ідей, пов’язаних із залученням молоді до  управління громадою та розвитком молодіжного руху.

 

 

 

 

 

 

Олександр Сахарук, Бородянський селищний голова, розповів про проблеми, які потребують першочергового вирішення та забезпечення подальшого сталого розвитку Бородянської громади. Зокрема особливої уваги потребують соціальна сфера, а також об’єкти первинної та вторинної ланки медицини.
 
Валентина Бульбанюк, представниця молодіжного руху Бородянської селищної ради, повідомила про створення та роботу молодіжного парламенту в громаді, який має потенціал для реалізації проєктів з розвитку молодіжної політики.

Під час зустрічей представники громад представляли вже розроблені проєкти, а також проєктно-кошторисну та технічну документацію щодо відновлення стратегічних інфраструктурних об’єктів для забезпечення життєдіяльності громад.

Василь Сегін, директор програми «Відновлення демократії в Україні», Вестмінстерська фундація за демократію, під час зустрічей з представниками Іванківської, Великодимерської, Бородянської громад звернув увагу на можливості, які можна отримати в межах програми. Він також наголосив на важливості підготовки проєктів різного напрямку та масштабу для зацікавлення різних донорів.
 
Ольга Рубчак, менеджерка проєкту, Асоціація міст України, презентувала Проєкт з пріоритетного відновлення громад та окреслила особливості формату його виконання. Вона закликала учасників зустрічей активно визначати першочергові напрямки роботи для подальшої реалізації проєктів.
 
Учасники усіх громадських обговорень підтримали важливість дотримання демократичних процедур при підготовці проектів відновлення та визначенні їх черговості, а також зазначили про необхідність реалізації проектів в їх громадах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)