08 / Квітень, 2024

02 квітня 2024 року Асоціація міст України провела вебінар для представників органів місцевого самоврядування-членів Асоціації міст України на тему: «Державні аукціони».

Участь у вебінарі взяли понад 200 представників муніципалітетів-членів Асоціації міст України з усіх куточків України.

Мета заходу — посилити спроможність громад та місцевих проєктних команд в Україні.

Олександр Лихотоп, керівник відділу проектів АТ «Прозорро.Продажі», розповів про релокацію установ та підприємств в умовах воєнного стану, проінформував, що найбільше підприємств релоковано до Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей. Окремо зазначив про платформи, на яких потрібно подавати заявку на релокацію, та наголосив на порадах, які органи місцевого самоврядування мають надати бізнесу при релокації.

Тетяна Медвецька, доктор філософії з публічного управління та адміністрування, експертка з питань земельних відносин, фахівець з розширення ринків АТ «Прозорро.Продажі», поділилась з учасниками вебінару інформацією, як можна активізувати залучення інвестицій у громади, ознайомила з АТ «Прозорро.Продажі». «Найкращий державний інструмент для громад щодо наповнення місцевого бюджету – це система онлайн аукціонів з продажу та здачі в оренду державного та комунального майна і земельних ділянок», – наголосила експертка.

Також вона розповіла про особливості електронних земельних аукціонів, ознайомила із законодавством про проведення торгів, окреслила процедуру організації та проведення аукціону і презентувала методичні матеріали, які будуть корисні організаторам електронних аукціонів.

Вебінар відбувся в межах Проєкту «Зміцнення спроможності муніципалітетів в Україні» та впровадження програми розвитку спроможності цільових муніципалітетів та місцевих проєктних команд в Україні, який втілюється в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER).

Захід є частиною Навчальної програми посилення спроможності цільових муніципалітетів в реалізації заходів з відновлення та розвитку економічного потенціалу на місцевому рівні, яку розробила Асоціація міст України.

Нагадаємо, що Асоціація міст України є одним із партнерів проєкту SRER, який сприяє зміцненню спроможності муніципалітетів та місцевих проєктних команд в Україні. Окрім згаданої вище навчальної програми, АМУ надає консультативну та технічну підтримку муніципалітетам та партнерам проєкту на всіх етапах реалізації ініціатив (впровадження, моніторинг та звітування), а також після успішного втілення проєктів поширить ці кращі практики серед усіх громад-членів Асоціації.

Цей матеріал створено Асоціацією міст України в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією DeutscheGesellschaft für InternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)