11 / Травень, 2023

Сьогодні, 11 травня 2023 року, Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи спільно з Асоціацією міст України провели в Києві та онлайн Марафон з нагоди Тижня відкритого урядування: Розширення можливостей місцевих громад через залучення громадян до процесу відновлення.
 
Упродовж 8-12 травня 2023 року в рамках Тижня відкритого урядування лідери думок та активні учасники відкритого урядування з усіх країн світу обмінюються ідеями, обговорюють рішення з активного залучення громадян у багаторівневих процесах прийняття рішень у спільних пошуках кращих відповідей на виклики та кризові ситуації сьогодення, через які проходить наше суспільство.
Органи місцевого самоврядування України є справжніми лідерами у впровадженні принципів відкритого урядування в рамках Платформи діалогу місцевого та центрального рівнів влади з відкритого урядування в Україні.
 
Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України, наголосив, що самоврядування це фундамент демократії в кожній цивілізованій країні, це фундамент, який згуртовує наші громади перед викликами сьогодення, в умовах війни.

«Нам вкрай важливо зберегти самоврядування як платформу нашого майбутнього, вивчати і впроваджувати кращі практики в Україні та в світі. Адже з успіху кожної людини, кожної громади складається успіх країни, якій допомагає весь світ. Водночас наш успіх є кращою відповіддю ворогу, доказом того, що ми переможемо. Самоврядування і демократія завжди будуються знизу вверх, бо ви краще будь-кого відчуваєте потреби і проблеми громад і їх мешканців. Тому ми робимо все можливе і неможливе, щоби відбудувати нашу країну, яка має стати найуспішнішою країною Європи!» - підкреслив Віталій Кличко.
 

У роботі Марафону взяли також участь:
Матьє Морі, Генеральний Секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи,
Маріте Морас, Голова відділу діяльності зі співпраці Секретаріату конгресу Ради Європи,
Руді Борман, Заступник Директора міжнародної ініціативи «Партнерство відкритий уряд – місцевий рівень»,
Олена Литвиненко, т.в.о. Голови Офісу Ради Європи в Україні,
Олександр Ярема, Державний Секретар Кабінету Міністрів України,
Марина Попатенко, Заступниця Міністра молоді та спорту України,
Марина Хонда, Заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень,
Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України,
Сергій Надал, Тернопільський міський голова,
Сергій Моргунов, Вінницький міський голова,
Борис Карпус, Нововолинський міський голова, Волинська область,
Олена Сидоренко, Оржицький сільський голова, Полтавська область,
Ольга Цицюра, секретар Зеленодольської міської ради, Дніпропетровська область,
Богдан Тимошук, секретар Шацької селищної ради, Волинська область,
Оксана Деркач, депутатка Полтавської міської ради,
Людмила Сидоренко, спеціаліст по грантах відділу економіки та інвестицій Новоархангельської селищної ради, Кіровоградська область,
Юрій Терещук, керівник молодіжного осередку села Ратнів Боратинської сільської територіальної громади, Волинська область,
Ярослав Морозов, молодіжний делегат від України у Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи,
Оксана Продан, радниця Голови Асоціації міст України.

Під час Марафону були поширені приклади інноваційних підходів, успіхів і досягнень українських громад під час війни в сфері відкритого урядування шляхом впровадження інклюзивних ініціатив, що підсилюють стійкість громад. Завдяки обміну досвідом представники органів місцевого самоврядування покращили свої навички та знання з розробки інклюзивних та інноваційних політик та практик у сфері відкритого врядування, обмінялись досвідом.

Захід організовано в рамках проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», який виконується Конгресом у рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та реконструкція» на 2023-2026 роки. Проєкт спрямований на зміцнення діалогу, партнерства та консультацій між різними рівнями влади; посилення спільного врядування та залучення громадян у відповідності до принципів місцевої демократії та відкритого врядування; сприяння та гарантування права на рівність і недискримінацію на місцевому рівні для відновлення та відбудови України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)