24 / Березень, 2023

23 березня 2023 року відбувся Діалоговий захід з питань публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури, організований Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

Захід об’єднав понад 60 учасників, серед яких представники органів місцевого самоврядування: заступники міських, селищних, сільських голів, керівники та фахівці структурних підрозділів виконавчих органів місцевих рад; представники центральних органів виконавчої влади.

Метою онлайн-зустрічі стало формування пропозицій щодо вирішення проблемних питань у сфері публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури.
Олександр Катриченко, заступник Криворізького міського голови, голова Секції АМУ з питань ЖКГ, окреслив нові виклики, що постали перед органами місцевого самоврядування в умовах повномасштабної агресії російської федерації
Наталія Хоцянівська, директор департаменту комунальних послуг Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України – зосередила свій виступ на можливих механізмах вирішення проблеми відшкодування заборгованості з різниці в тарифах. Вона також поінформувала про кроки Мінінфраструктури щодо продовження постачання після 31 березня 2023 року природного газу за режимом ПСО підприємствам ТКЕ, бюджетним установам, іншим виробникам тепла.
Наталія Глазкова, начальник відділу тарифної політики та правового забезпечення Департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради, поділилась досвідом напрацюванням механізму відшкодування з місцевого бюджету заборгованості з різниці в тарифах за надані послуги ТОВ «Рівнетеплоенерго»
Іван Карий, Директор Департаменту розвитку інфраструктури Криворізької міської ради, у своєму виступі акцентував увагу на проблемних питаннях утримання прибудинкової території багатоквартирних будинків що виникли після 1 січня 2023 року у зв’язку з набуттям чинності змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»
Юрій Бахмат, Заступник начальника Управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації, поділився баченням потенціалу використання європейського досвіду у галузі озеленення населених пунктів та міста Київ зокрема.


Олег Гарник, модератор заходу, експерт АМУ з публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури, презентував розробку методичних рекомендацій, спрямованих на забезпечення сучасних європейських стандартів озеленення населених пунктів.

Крім спікерів, у діалозі взяли активну участь:

Андрій Завгородній, начальник Управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради,

Ольга Андрушко, заступник Кам‘янка-Бузького міського голови,

Ірина Пеегінчук, заступник начальника Управління комунального господарства Коломийської міської ради,

Михайло Ром, начальник відділу приватизації, житлово-комунального господарства та комунальної власності Волочиської міської ради.

Олег Гарник, підбиваючи підсумки, наголосив, що висловлені думки та напрацювання допоможуть сформувати детальні пропозиції органам центральної влади, які Асоціація міст України направить для забезпечення мешканців громад більш комфортними умовами життя.

Відео засідання фахової мережі з питань публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури можна отримати у Регіональних відділеннях Асоціації міст України.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)