07 / Грудень, 2016

Сьогодні, 6 грудня, Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (законопроект 5130 від 15.09.2016). Законопроект було подано Урядом у пакеті разом з проектом Держбюджету на 2017 рік.

Закон сприяє розвитку місцевого самоврядування та підвищує престижність служби в органах місцевого самоврядування.

1. Відновлено виплати пенсій посадовим особам органів місцевого самоврядування (85% призначеної пенсії)

Посадовим особам місцевого самоврядування (крім деяких пільговиків), у період служби в ораганах місцевого самоврядування пенсії, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

2. Органи місцевого самоврядування можуть проводити перевірки та складати протоколи про адмін. правопорушення (у сферах праці та зайнятості) на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності

При здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення органи місцевого самоврядування можуть проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Органи місцевого самоврядування можуть складати адмін. протоколи щодо:

  • порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю;
  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства.

3. Органи місцевого самоврядування (міста) звільняються від сплати судового збору під час розгляду справ щодо вирішення питань соціального захисту населення.

Асоціація міст Україн вітає прийняття цього закону як такого, що відповідє потребам органів місцевого самоврядування. Прийнятя редакція враховує пропозиції АМУ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)