28 / Лютий, 2025

Близько семисот представників органів місцевого самоврядування взяли участь у навчальному вебінарі «Малі гранти для надавачів соціальних послуг», проведеному Асоціацією міст України 26 лютого 2025 року.

Вебінар присвячено старту Проєкту з фінансування надавачів соціальних послуг сім’ям з дітьми та послуг раннього втручання. Ініціатива реалізовуватиметься у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій областях та місті Києві.

Під час вебінару учасники розглянули такі питання:

- порядок відбору територіальних громад для участі у Проєкті;

- перелік послуг, які можуть бути профінансовані в рамках Проєкту;

- порядок надання фінансової допомоги у вигляді малих грантів для соціальних послуг сім’ям з дітьми та дітям та/або послуги раннього втручання;

- порядок підготовки документів для участі у Проєкті.

Серед спікерів заходу:

Музиченко Віталій, генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю,

Датченко Наталія, спеціалістка Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ,

Миколюк Назар, координатор програми захисту дитини ООН ЮНІСЕФ,

Рабошук Ярослав, заступник Виконавчого директора, директор Аналітичного центру Асоціації міст України,

Яремчук Людмила, експертка з питань соціального захисту Асоціації міст України, модераторка заходу.

Віталій Музиченко детально зупинився на двох етапах впровадження Проєкту. Він також поінформував, що межах ініціативи понад 100 надавачів соціальних послуг отримають гранти на надання послуг та посилення своєї спроможності. Максимальна сума гранту – 60 тисяч доларів. За рахунок цих коштів буде забезпечене надання сім’ям з дітьми та дітям соціальних послуг з формування життєстійкості, денний догляд за дітьми з інвалідністю, супровід під час інклюзивного навчання.

Також послуга охопить забезпечення тимчасовим відпочинком батьків, осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, соціальним супроводом сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, підтриманим проживанням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком від 16 до 23 років тощо.

Експерт зазначив, що кошти гранту можуть бути спрямовані на:

- надання послуг – не менше 80% грантових коштів;

- підвищення спроможності організації, яка надає послуги, – не більше 8%;

- проведення інформаційної компанії – не більше 8%;

- адміністративні витрати – не більше 20%.  

Наталія Датченко звернула увагу, що в межах Проєкту на конкурсних засадах будуть відібрані надавачі соціальних послуг незалежно від форми власності. Експертка наголосила, що при розгляді заявок пріоритет буде надаватись представникам недержавного сектору, тому цей Проєкт – унікальна можливість, особливо для громадських та благодійних фондів, як тих, які вже надають соціальні послуги, так і для тих, які тільки планують цим займатись.

Назар Миколюк наголосив, що синергія державного і приватного партнерства стане якісним драйвером покращення якості та розширення кількості соціальних послуг. Він зазначив, що з детальною інформацією про умови участі можна ознайомитися на сайті: https://www.ispf.gov.ua/, консультативну допомогу отримати, зателефонувавши на гарячу лінію: 0 800 507 745.

Ярослав Рабошук долучився до обговорення, поставивши низку актуальних для органів місцевого самоврядування питань, які стосувалися організаційних та правових засад грантового Проєкту.

Людмила Яремчук, підводячи підсумки, звернула увагу на важливість підготовки 3-х ключових документів, а саме:

- заяви, підписаної головою або уповноваженою особою про намір територіальної громади стати учасником Проєкту;

- звіту за результатами визначення потреб територіальної громади в наданні соціальних послуг за формою, затвердженою Міністерством соціальної політики України, або стратегії/плану розвитку територіальної громади;

- документів щодо готовності долучитися до реалізації спільного Проєкту, зокрема на умовах співфінансування (за бажанням), які підтверджують намір/зобов’язання територіальної громади підтримати розвиток послуг та забезпечити сталість їх надання.

Проєкт реалізується завдяки підтримці Уряду Великої Британії в рамках Проєкту «Соціальний захист для інклюзії, стійкості, інновацій та трансформації (SPIRIT)», у межах співпраці з Міністерством соціальної політики України, Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та ЮНІСЕФ Україна, за адміністрування ІСАР Єднання.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)