17 / Лютий, 2021
15-17 лютого 2021 року триває Всеукраїнський Форум «Україна 30. Платіжка», організований Офісом Президента України та Кабінетом Міністрів України.
Під час третього дня роботи Форуму 17 лютого модератором панельної дискусії «Тепло, вода, утилізація сміття: формування тарифів» виступив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Спікери: заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець, членкиня НКРЕКП Ольга Бабій, голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов, виконавчий директор з управління відходами Центральної та Східної Європи та Директор регіону Україна компанії «Veolia» Маттіас Фогель.
Дискусія була зосереджена, головним чином, на тарифній політиці щодо комунальних послуг, а також питанні запуску переробки сміття в Україні. Зокрема, спікери розглянули причини та передумови зростання цін, вдосконалення ринку комунальних послуг, роль регулятора в нагляді за дотриманням балансу «ціна-якість» послуг.
На початку заходу Олександр Слобожан зазначив, що Форум дасть можливість пришвидшити процеси регулювання і розробки законодавчих ініціатив щодо переробки відходів в Україні. Адже наявні муніципальні практики не задовольняють споживачів, тому місцеве самоврядування підтримує актуальні законодавчі ініціативи з розв'язання такої проблеми.
  
Виконавчий директор АМУ нагадав, що нещодавно був підписаний Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України.
Він зауважив, що Меморандум зафіксував проблеми, які накопичилися майже за 29 років і в ньому зазначається, що необхідно напрацювати відповідні механізми їх вирішення. Цей документ обговорювався в кожній облдержадміністрації у співпраці з муніципалітетами, і найголовніше в ньому – це план заходів. О.Слобожан наголосив, що завдяки модерації Офісу Президента вперше був побудований діалог між місцевим самоврядуванням та центральною владою щодо визначення проблеми як такої.
Цей Меморандум констатує, що тарифи були економічно необґрунтовані, тобто фактично їх ціна була нижча собівартості, тому виникала певна різниця тарифів та заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики. Важливо, що держава визнала існування проблеми накопичення боргів, про які раніше не хотіли говорити. Також великим досягненням є те, що згідно з п. 9 Меморандуму ці борги не можуть перекладатися на місцеве самоврядування, фактично - на територіальні громади. Адже не можна зняти кошти з місцевого бюджету (наприклад, з освітніх програм) і закидувати їх на погашення боргів, - наголосив О.Слобожан.
Переглянути відео третього дня Форуму «Україна 30. Платіжка» можна за посиланням.
 
  
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)