09 / Липень, 2020

Представництво Європейського Союзу в Україні закликало Верховну Раду України прийняти законопроєкт змін до Бюджетного кодексу України №3614 до літньої перерви. Про це зазначається у дописі Представництва в Twitter

Законопроєкт №3614 розроблений Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів (З.Андрійович, Г.Третьякова та ін.) передбачає розмежування повноважень та ресурсів громад і районів.
Законопроєктом №3614 пропонується внесення змін до Бюджетного кодексу України, якими закладається основа бюджетної системи України відповідно до дворівневої концепції місцевого самоврядування «громада-область», а саме:
  • розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад;
  • встановлення доходів і видатків для новоутворених сільських, селищних, міських територіальних громад (бюджетів місцевого самоврядування) в обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ;
  • формування бюджетів районів за рахунок доходів від районної комунальної власності.
Завершення реформування адміністративно-територіального устрою передбачає утворення «нових» територіальних громад і потребує внесення відповідних змін до бюджетного законодавства, зокрема, перегляду доходів та видатків новоутворених сільських, селищних, міських рад, оскільки чинна редакція Бюджетного кодексу України визначає однаковий склад доходів і видатків для районів, міст обласного значення та ОТГ.
Нагадаємо, 1 липня 2020 року парламентський Комітет з питань бюджету прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти в першому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614.
Календарний план Верховної Ради передбачає, що третя сесія закриється 17 липня 2020 р., після чого рада планує піти на перерву до вересня. 
Асоціація міст України вже звернулася до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова з проханням включити до порядку денного найближчого пленарного засідання Верховної Ради України питання розгляду законопроєкту №3614 від 09.06.2020 і прийняти його у першому читанні. Асоціацією запропоновано питання про утворення та ліквідацію районів розглядати після закріплення доходів та видатків за бюджетами сільських, селищних, міських територіальних громад.
Аналітичний центр АМУ 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)