25 / Липень, 2019
25 липня 2019 року на 58 сесії Калуської міської ради прийнято рішення про приєднання Кропивницької та Мостищенської сільських територіальних громад. Пройдено всі етапи і процедури передбачені Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Це вже друге приєднання до територіальної громади міста обласного значення в Івано-Франківській області. Перше було – 6 вересня 2018 року, коли до Коломийської територіальної громади приєдналися Шепарівська, Товмачицька, Іванівецька, Саджавська сільські територіальні громади, а 22 листопада 2018 року до громади приєдналася і Воскресинцівська сільська територіальна громада.
Консультативну допомогу у проходженні етапів приєднання надавали регіональні консультанти офісу реформ при Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Нагадаємо, що це вже 34 приєднання до територіальних громад міст обласного значення від моменту прийняття змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Загалом приєднано 82 сільські та селищні територіальні громади. Найбільше приєднань відбулось в Київській області – 4 (Ржищів, Буча, Березань, Обухів), три в Сумській (Шостка, Суми, Конотоп), по два в Вінницькій (Вінниця, Хмільник), Дніпропетровській (Покров, Марганець), Житомирській (Житомир, Новоград-Волинський), Івано-Франківській (Коломия, Калуш), Полтавській (Гадяч, Горішні Плавні), Тернопільській (Тернопіль, Бережани), Харківській (Лозова, Ізюм), Хмельницькій (Славута, Нетішин), Чернігівській (Новгород-Сіверський, Ніжин), по одному в Закарпатській (Мукачево), Донецькій (Бахмут), Запорізькій (Бердянськ), Миколаївській (Вознесенськ), Одеській (Балта), Рівненській (Вараш), Херсонській (Нова Каховка), Черкаській (Канів), Чернівецькій (Новодністровськ). На жаль, жодного приєднання до територіальних громад міст обласного значення поки не відбулось у Волинській, Кіровоградській, Луганській та Львівській областях.
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)