24 / Квітень, 2019
Сьогодні, 24 квітня, на сесіях Сумської міської ради та Піщанської сільської ради були прийняті остаточні рішення про добровільне приєднання Піщанської сільської територіальної громади до територіальної громади обласного центру — міста обласного значення Суми.
Це означає завершення процедури приєднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та створення Сумської міської об’єднаної територіальної громади. Нова ОТГ, до складу якої увійшли місто Суми та села Піщане, Верхнє Піщане, Житєйське, Загірське, Кирияківщина, Трохименкове стала четвертою об’єднаною громадою України, створеною навколо обласного центру. Іншими ОТГ створеними навколо обласних центрів є Вінницька (приєднано 1 сільську раду), Житомирська (приєднано 1 сільську раду) та Тернопільська (приєднано 4 сільські ради) об’єднані громади. 
Консультативну допомогу у проходженні всіх етапів приєднання надавали регіональні консультанти офісу реформ при Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Після створення Сумської міської ОТГ в Сумській області працюватиме 31 об’єднана громада, в 4 новостворених ОТГ — Білопільській, Липоводолинській, Річківській та Синівській вибори голів та депутатів призначено на 30 червня 2019 року, а ще 2 громади Сумщини (Путивльська та Тернівська) чекають на призначення перших виборів.
 
Нагадаємо: вже 27 територіальних громад з центрами в містах обласного значення пройшли всі етапи передбачені Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та приєднали 69 сільських, селищних територіальних громад.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)